Bakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilib
Bakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə "Yaşıl Teatr" Bakı Konsert Kompleksində 15 İyun Milli Qurtuluş Günü münasibətiylə konsert proqramı keçirilib.
Open.az xəbər verir ki, konsertdə tariximizə Milli Qurtuluş Günü kimi daxil olmuş 1993-cü ilin 15 iyun günü hər bir vətənpərvər Azərbaycanlı üçün çox əziz olduğu vurğulanıb. Bildirilib ki, 26 il əvvəl yenicə müstəqilliyini qazanmış respublikamızı dağılmaqdan, məhv olmaqdan xilas edən ulu öndər Heydər Əliyevin düşünülmüş siyasəti sayəsində Azərbaycan öz müstəqilliyini və dövlətçiliyini qoruyub saxlaya bildi. Heydər Əliyevdən sonra isə bu siyasəti möhtərəm Prezidentimiz İlham Əliyev uğurla inkişaf etdirmiş, Azərbaycan daha da möhkəmlənmiş və qüdrətlənmişdir.
Aparıcılar Leyla Quliyeva və Tural Əsədovun idarə etdiyi bayram konsertində xalq artistləri Alim Qasımov, Mənsum İbrahimov, Aygün Kazımova, Nəzakət Teymurova, Samir Cəfərov, Zulfiyyə Xanbabayeva, Rasim Balayev, Natiq Şirinovun rəhbərlik etdiyi "Natiq ritm" qrupu, əməkdar artistlər Röya Ayxan, Tünzalə Ağayeva, Fərqanə Qasımova, Sevda Ələkbərzadə, o cümlədən populyar müğənnilər Zamiq Hüseynov, Elşad Xose, Sevda Yahyayeva, Günay İbrahimli, Dilarə Kazımova, Samir Cavadzadə, Elnur Hüseynov, Fidan Hüseynova, Mirələm Mirələmov çıxış edib.
Konsert proqramının sonunda Fire Land Productionun yeni ərsəyə gətirdiyi "Azərbaycan" layihəsi təqdim edilib. Nərgiz Cəlilovanın təqdimatı ilə nümayiş olanan mahnın sözləri Cəlal Qurbanova və musiqisi bəstəkar Rauf Məmmədova aid olub. Zalda əyləşən tamaşaçılar da "Azərbaycan" mahnısını birgə ifa etdilər.
Konsert anşlaqla yadda qalıb.
Bakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilibBakıda Qurtuluş Günü ilə bağlı konsert keçirilib/open.az
Şou Biznes     Baxılıb: 1746   Tarix: 12 iyun 2019
Meyxanaçı Orxan Lökbatanlı təcili əməliyyat olunub. xəbər verir ki, bu haqda "Rəngarəng" verilişinin aparıcısı Zaur Nəbioğlu məlumat verib. Aparıcı onun bir müddət danışa bilməyəcəyini bildirib:. "Orxan təcil
Üç insan DNT-dən yaranan uşaq dünyaya gəldi
Dünyada ilk dəfə üç fərqli insanın DNT-sindən istifadə olunan uşaq dünyaya gəlib. xarici mətbuata istinadən xəbər verir ki, alimlər süni mayalanma ilə doğulan körpələrin bu üsulla genetik xəstəliklərdən azad olunacağına inanırlar
qadın geyimi yay kolleksiyasi qaşların formalari şəxsi inkişaf ərzaqlar bizim mətbəx hakışta kosmetika meseller vətənə aid bayatı sevda novruz hakistasi kahfe fali