Qarındakı yağları əritmək üçün bitki çayları
Qarındakı yağları əritmək üçün bitki çaylarıArıqlamağa kömək edən, metobolizmi sürətləndirən və çəki atmağa səbəb olan bəzi bitki çaylarının dəmləmələri haqqında sizləri məlumatlandırmaq istəyirəm. Bu çaylar bağırsaqların fəaliyyətini sürətləndirməklə həzmi və yağ-piy mübadiləsini sürətləndirir.
Yaşıl çay.
Yaşıl çay arıqlama çayları arasında ilk sıralarda durur. Mütəxəssislərin açıqlaması yaşıl çayın metobolizmi sürətləndirməklə çəki atmağa yardım elədiyini söyləyirlər. Yaşıl çay həm də orqanizmdən toksinlərin xaric olmasinda yardımıçı olur. Tərkibində kofein olduğuna görə mütəxəssislər yaşıl çayı yatmazdan əvvəl içilməsini məsləhət bilmirlər. Yaşıl çay çəkinin azaltmasına baxmayaraq, orqanizmin enerjisinin aşağı düşməsinə səbəb olmur.
Cincilim çayı.
Cincilim çayı qədim zamanlardan bədəni və qanı təmizləmək üçün istifadə olunan təbii vasitələrdən biridir. Davamlı olaraq qəbul etdikdə dəridə olan qızartıları aradan qaldırır, qan damarlarında olan iltihabı proseslərin azalmasına səbəb olur.
Nanə çayı.
Nanə çayı metobolizmi sürətləndirərək bədəndəki piylərin əriməsinə səbəbolan bitki çaylarından biridir. Nanə çayı baş və qarın ağrılarının azalmasına, ürəkbulanma və qusmaya qarşı istifadə edilir.
Zəncəfil çayı.
Zəncəfil çayı ən güclü antioksidant və maddələr mübadiləsini yaxşılaşdıran çay hesab edilir. O toxluq hissi yaratmaqla yanaşı insanı arıqladır və xəstəliklərə qarşı qoruyur.
Cəfəri çayı.
Cəfəri çayı orqanizmdəki artıq mayeni çıxarmaqla çəkini azaltmağa yardım edir.
Limon çayı.
Limon çayı qaraciyər və öd kisəsi fəaliyyətini sürətləndirməklə maddələr mübadiləsini sürətləndirir və arıqlamağa yardım edir.
Səna yarpağı çayı.
Səna yarpağı çayı mədə-bağırsaq fəaliyyətini sürətləndirir və çəkini azaltmaqla yanaşı bağırsaqlarda illərlə yığılıb qalmış zərərli maddələrin orqanizmdən xaric olunmasına yardım edir.