Əməkdar artist Abbas Bağırov da efir məkanını tənqid edib.
azxeber.com xəbər verir ki, Abbas bununla bağlı instaqramda "story"lər paylaşıb. Bağırov bu fikirləri yazıb:
"Bir çox televiziya aparıcılarına, müəyyən verilişlərin redaktor və direktorlarına sualım var! 20–30 ildən sonra bu gün efirlərinizdə nümayiş etdirdiyiniz bu səviyyəsizliyi hansı üzlə xatırlayacaqsınız? Gələcək nəsil sizdən soruşanda ki, Azərbaycan mədəniyyətini, bu qədər zəngin və bənzərsiz musiqi irsimizi necə qorudunuz, nə cavab verəcəksiniz? Deyəcəksiniz ki, efirə çıxardıqlarımız musiqidən xəbəri olmayan, yalnız sosial şəbəkədə "populyar" olan insanlar idi? Doğrudanmı bu gün kim izlənmə yığırsa, o da efirə çıxmalıdır? Bu qədərmi ucuzlaşmalıdır meyarlar?
Peşəkar Azərbaycan musiqisi hər zaman sevilib, hər zaman zirvədə olub və tarixdə əbədi yaşayacaq! Amma siz bu gün gənc nəslə elə ifalar və təqdimatlar göstərirsiniz ki, küçədə belə dinlənməsi insana xəcalət gətirər. Efir sadəcə şou deyil! Efir millətin aynasıdır! Efir gələcəyin yaddaşıdır! Siz isə bu aynanı bulandırırsınız… Bu yaddaşı zədələyirsiniz… Bu millətin musiqi adına qürur duyduğu dəyərləri ayaq altına atırsınız! Unutmayın, zaman hər şeyi yerinə qoyur. Amma tarix heç vaxt səhv tərəfdə duranları bağışlamır. Gələcək nəsilə doğru mədəniyyətimizi, zövqlü musiqimizi, həqiqi sənəti təbliğ etməliyik! Əgər deyəcəksiniz ki, "indi kim yaxşı musiqiyə qiymət verir?", "hamiya şou lazımdır", "dava-dalaş reytinq gətirir", onda sual verirəm: bu zövqü formalaşdıran kimdir?
Efir zövq yaradır. Efir istiqamət göstərir. Efir cəmiyyətin düşüncəsinə təsir edir. Əgər siz hər gün səviyyəsizi təqdim etsəniz, əlbəttə ki, səviyyəsiz alqışlanacaq. Amma siz bir yerdə qərar versəniz ki, yaxşısını, keyfiyyətlisini, peşəkarı təbliğ edək, onda görəcəksiniz ki, tamaşaçı da dəyişir, zövq də yüksəlir, keyfiyyət də öz yerini tutur! Birlikdə başlayın yaxşısını göstərməyə, dəyəri olanı efirə çıxarmağa, həqiqi sənətə meydan verməyə. O zaman görəcəksiniz ki, keyfiyyət nədir və necə olmalıdır! O zaman anlayacaqsınız ki, xalqın zövqü aşağı deyil, sadəcə ona seçim təqdim edən sizsiniz. Unutmayaq: biz gələcəyin musiqi yaddaşını bu gün yazırıq. Bir də bəzi aparıcılar efirdə belə deyirlər: "Yaxşılar, sənətkarlar gəlmir bizim efirə, biz də məcbur qalıb bayağıları dəvət edirik…" Doğrudanmı məsələ budur? İllərlə efiri 2-3-cü dərəcəli səviyyəyə salandan sonra, sənətkar niyə gəlib sizin verilişinizdə iştirak etməlidir? Reytinq xatirinə zövqü korlamısınız, dəyəri ucuzlaşdırmısınız, səviyyəni aşağı salmısınız, sonra da deyirsiniz ki, yaxşılar gəlmir.
Əvvəlcə konsepti köklü şəkildə dəyişmək lazımdır! Mühiti dəyişmək lazımdır! Dəyər anlayışını geri qaytarmaq lazımdır! Əgər siz bayağını alqışlatmağı bacarırsınızsa, deməli keyfiyyəti də alqışlatmağı bacarırsınız! Çünki tamaşaçı sizin təqdim etdiyinizə reaksiya verir. Yox, əgər birini bacarıb, digərini bacarmırsınızsa, deməli məsələ tamaşaçıda deyil… O zaman açıq demək lazımdır: Siz keyfiyyətin tərəfdarı yox, onun qarşısında dayananlardansınız".
Şou Biznes     Baxılıb: 54   Tarix: 22 fevral 2026
"30 il öncə bu sənətə başlayanda halallığımı anamdan almışam". . Bu sözləri -a açıqlamasında müğənni Elçin Hüseynov deyib. . Sənətçi anasının səhhətindən danışıb:. "Anam Raya xanımın 83 yaşı var. Artıq səhhətind
Pərviz Bülbülə və Türkan Vəlizadə uzun zaman sonra yenidən bir araya gəliblər. xəbər verir ki, onlar yeni duet ilə pərəstişkarlarını sevindirəcəklərini bildiriblər. Bu haqda Türkan sosial media hesabında məlumat verib. Pərvizl
Rejissor Kənan Mahmudov (Kənan MM) və yazıçı Orxan Saffari arasında barışıq əldə olunub.  xəbər verir ki, bu barədə Orxan Saffari bildirib. O, "xoşagəlməz məsələnin polislərin iştirakı ilə sonlandığını" qeyd edib
Müğənni Doğuş yeniliklər üzərində çalışdığını bildirib. xəbər verir ki, o bu haqda sosial şəbəkə hesabında məlumat verib. Doğuş bildirib ki, yeni hazırladığı mahnılar akustik versiyada dinləyəcilərə təqdim ediləcək. Ayse
Müğənni Kəmalə Günəşli övladlarından danışıb. xəbər verir ki, sənətçi o, övladlarının efirlərdə göstərilməsinə qarşı çıxdığını deyib. Müğənni bildirib ki, onun qızını heç kəs tanımır:. "Oğlum bir dəfə efirə çıxdı,
Aktrisa Zümrüd Qasımova paylaşımı ilə diqqət çəkib. xəbər verir ki, Zümrüd yeni fotosunu paylaşıb. O, paylaşıma "Sən özünə dəyər verməsən, heç kəs verməz! Hər gün sürprizlərlə qarşılaşırsan. Nə isə. Həyata gülümsə"
geyim seçimi həkim məsləhəti toy makiyaji sekilleri ciyer qovurma qızlıq pərdəsi necə açılır qisa saclarin yigilmasi veten haqqinda bayatilar kosmetika balıq qiz evi haxista oxatan suni mayalanma bürcler