Ev pişiklərində xərçəngin ilk geniş genetik xəritəsi hazırlanıb və xəstəliyin insanlardakı formaları ilə ciddi oxşarlıqlar göstərdiyi müəyyən edilib. -ın məlumatına görə, tədqiqat hər iki növdə yeni müalicə üsullarının inkişafın
Artıq gənc və təravətli görünmək üçün ağır cərrahi əməliyyatlara, narkoza və uzunmüddətli sağalma proseslərinə ehtiyac qalmır. Texnologiyanın inkişafı ilə birlikdə estetik dünyasında "biçaqsız inqilab" yaşanır
Qış aylarında havanın temperaturunun aşağı düşməsi və küləyin təsiri dərinin qurumasına, qabıqlanmasına və hətta çatlamasına səbəb olur. Xüsusilə üz, əl və dodaq nahiyəsi soyuğa qarşı daha həssas olur. Mütəxəssislər bildirirlə
Günə sağlam başlamaq istəsək də, səhər süfrəsində etdiyimiz bəzi seçimlər orqanizmə ciddi zərər verə bilər. xəbər verir ki, mütəxəssislər xəbərdarlıq edirlər ki, tez-tez istehlak olunan bəzi məhsullar qaraciyər və böyrə
Ramazan ayında oruc tutan insanların düzgün və balanslı qidalanması xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Uzun müddət ac və susuz qaldıqdan sonra orqanizmi birdən-birə ağır yeməklərlə yükləmək müxtəlif həzm problemlərinə, halsızlığ
Ramazanda sahur yeməyi gün boyu enerjili və tox qalmaq üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir. Sahurda yemək oruc tutma prosesini daha sağlam və rahat keçirməyə kömək edir. Sahur etməyənlər günboyu yorğun olur, bədəndə maddələr mübadiləs