Xəzərdəki estakadada nə baş verib? - SOCAR rəsmisi açıqladı
"Xəzrdə itkin düşmüş şəxslərin axtarışına FHN-in, Sərhəd Qoşunlarının, Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin və özəl şirkətlərin gəmiləri cəlb edilib. Həmçinin, FHN-nin FHN-in helikopteri də axtarışlara cəlb olunub".
Qadinsayti.az xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə aşıqlamasında "Azneft" İB-nin baş mühəndisi Balamirzə Ağarəhimov deyib. O qeyd edib ki, bu gün səhər saat 05 radələrində Xəzər dənizində 41 metr/saniyə sürəti ilə əsən güclü külək "Azneft" İB-nin N.Nərimanov adına NQÇİ-nin 3 saylı Neft Yığım Məntəqəsinin sağ və sol hissəsində yerləşən estakadanın uzunluğu təqribən 150 metr olan hissəsini dənizə uçurub. Estakadanın həmin hissəsi özü ilə birlikdə ona bitişik olan meydançanı və üzərindəki yaşayış budkasını da uçurub.
"İlkin məlumata əsasən, hadisə nəticəsində Neft Yığım Məntəqəsinin növbədə olan 5 nəfər və yaşayış budkasında olan 5 nəfər (cəmi 10 nəfər) əməkdaşı itkin düşüb".