Azərbaycanda 15 yaşlı qız 45 yaşlı kişi tərəfindən qaçırıldı, təcavüzə uğradı - ŞOK İDDİA - FOTO
Azərbaycanda 15 yaşlı qız qaçırılaraq təcavüzə uğrayıb.
Xanim.az BiG.AZ-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Xəzər televiziyasında yayımlanan və Xoşqədəm Hidayətqızının aparıcılıq etdiyi "Səni axtarıram" verlişinə çıxan Səadət adlı qadın məlumat verib.
O bildirib ki, nəvəsi 45 yaşlı əmi dediyi kişi tərəfindən qaçırılıb, təcavüzə məruz qalıb: "Hazırda nəvəmi 30 yaşlı Zaminə ərə vermək istəyirlər. Mən də deyirəm ki, nəvəm oxuyub, təhsil almalıdır. Qızın valideynləri evdədir".
Valideynlərin efirə gəlməməsi ekspertləri və aparıcını qəzəblənib.
Nənə isə əgər qızın valideynləri efirə çıxsa 3 nəfərin həbs olunacağını bildirib: " Qaçıran tərəf barışıq olmağını istəyir. Nəvəm atasının əmisi nəvəsi tərəfindən qaçırılıb. Təsəvvür edirsiniz, nəvəm hansı vəziyyətdədir. Hətta qızım Minə intihar etmək istəyir. Qızın atasını yola gətiriblər, amma qızım həmin şəxsin cəzalandırılmasını istəyir. Mənə təzyiq edirlər ki, verilişə çıxmayım".