Bu yağdan istifadə etməklə saçlarınızı, kipriklərinizi və qaşlarınızın tüklərini uzada bilərsiniz
Bu yağdan istifadə etməklə saçlarınızı, kipriklərinizi və qaşlarınızın tüklərini uzada bilərsinizƏgər sizin saçlarınız zəif görsənirsə, tökülürsə və parlaqlığını itiribsə o zaman aşğıdakıları diqqətlə oxuyun.
Siz saçlarınızın itirilmiş sağlamlığını bərpa etmək üçün bahalı kosmetik vasitələrdən və kimyəvi dərmanlardan çox istifadə etməyin. Onsuz da onların sizin saçlarınıza təsiri qısamüddətli olacaq.
Bunun üçün siz gənəcərçək yağından istifadə etsəniz kifayətdir. Gənəcərçək yağının tərkibində Omeqa - 9 yağı var. Bu yağ isə saçların sağlam və təbii gözəlliklərini bərpa elməklə uzanmasına səbəb olur. Onun tərkibindki risinolein turşusu güclü göbələk və bakteriya əleyhinə təsir vasitəsidir. Bu da tük diblərində patolojiyaların aradan qalxmsına və tüklərin asanlıqla uzanmasına səbəb olur. Gənəcərçək yağı qaşların və kipriklərin tük diblərində əmələ gələn patoloji prosesləri müalicə edir, tüklərin dibini möhkəmləndirir və uzanmasına səbəb olur.
Gənəcərçək yağı vasitəsilə dəridə əmələ gələn çapıqların yerinin də sağaltmaq mümkün olur. Buna səbəb onun tərkibində olan kollagen və elastinin dəriyə təsir etməsidir. Bunun üçün isə uzun müddət gənəcərçək yağını çapıq toxumanın üzərinə gündə bir-neçə dəfə sürtmək lazımdır.
Saçlarınızın, qaşlarınızın və kipriklərinizin uzanması üçün müalicənin daha effektli olmasını istəyirsinizsə, o zaman gənəcərçək yağına kakos və ya badam yağı da əlavə edə bilərsiniz.
Xəbərlər     Baxılıb: 1047   Tarix: 25 iyun 2022
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az geymler 2025 gelinlikler kosmetika mehsullari spermanin qadina faydasi biz və kişilər paxlavalar aybaşı sikli oglaq cinsi narin faydasi vətən arxadan olmag