Əcnəbi qonaqlar milli mətbəximizə heyran olublar
Əcnəbi qonaqlar milli mətbəximizə heyran olublarBakıya gələn turistlərə Azərbaycan mədəniyyəti barədə məlumat verilməklə yanaşı onları milli mətbəximizlə də tanış etmək üçün kifayət qədər işlər görülüb. Otel və restoranlarda milli mətbəximizin təqdimatı keyfiyyətli şəkildə həyata keçirilib və 50-dən çox ölkədən gələn əcnəbi qonaqlar paytaxtımızda yaşadığı müddətdə bizim milli mətbəximizlə yaxından tanış olub, yeməklərimizə heyran qalıblar.
Əcnəbilərin ən çox sevdiyi yeməklər sırasında milli yeməymiz olan yarpaq dolmasıdır.
Yerli sakinlərin məsləhəti ilə milli mətbəximizə üz tutan əcnəbilər yeməklərimizlə yanaşı, milli şirniyyatlarımızı da çox bəyəniblər.
Son günlər kafe və restoranlarda türistlər tərəfindən əsasən balıq ləvəngisi, yarpaq dolması, çeşidli plovlar və kavab sifariş edilib. Əcnəbilər daha çox kabablara üstünlük verirlər. Milli içkilərimizdən ən çox sifariş olunan isə ayrandır.
Xəbərlər     Baxılıb: 1969   Tarix: 24 iyun 2015
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az kosmetika mehsullari hamiləlik yaz geyimleri 2025 qrip zökəm seks haqqinda sizanaqlara qarsi maska dondurma reseptləri kondom nedir xocali atalar sözləri yutube uzeyir