"Qırmızı Kitab"ın III nəşri hazırlanır
"Qırmızı Kitab"ın III nəşri hazırlanır"Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında (AMEA) "Qırmızı Kitabı"nın III nəşrinin Redaksiya heyəti tərəfindən 2020-2023-cü illəri əhatə edən iş proqramı hazırlanıb".
Milli.Az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, bunu AMEA-nın vitse-prezidenti akademik İradə Hüseynova AMEA-nın Rəyasət Heyətinin iclasında deyib.
Kitabın III nəşri üzrə 2020-2023-cü illəri əhatə edən iş proqramı ətrafında müzakirələr aparıldıqdan sonra Rəyasət Heyəti tərəfindən proqram qəbul edilib.
Bununla yanaşı, nəşrlə bağlı Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə müvafiq məsələlərin birgə müzakirəsinin təşkil edilməsi məqsədəuyğun hesab edilib.
"Qırmızı Kitabı"n III nəşri ilə əlaqədar elmi-təşkilati, texniki, maliyyə və s. məsələlərin vaxtında və səmərəli həllini nəzərdə tutan multidissiplinar elmi-tədqiqat proqramının hazırlanması tövsiyə olunub.
Maraqlı     Baxılıb: 2429   Tarix: 15 fevral 2020
geyim şəkilləri hamiləlik gözəllik məhsulları qisa saclarin yigilmasi otaq dizayni karikatura cox yasa kosmetika haxista burclerin uyumu novruz bayramina aid vətən həsrəti opusme