Son dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİB
Xocalı soyqırımı qurbanlarının abidəsinin ətrafında fəxri qarovul dəstəsi və tər çiçəklər düzülmüşdü.
Oxu.Az prezidentin mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev Xocalı soyqırımı abidəsinin önünə əklil qoydu, faciə qurbanlarının xatirəsini ehtiramla yad etdi.
Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva, Baş nazir Artur Rasizadə, Milli Məclisin sədri Oqtay Əsədov, Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva abidənin önünə tər güllər qoydular.
Dövlət və hökumət rəsmiləri, Milli Məclisin deputatları, nazirlər, komitə və şirkətlərin rəhbərləri, diplomatik korpusun nümayəndələri, dini konfessiyaların başçıları, habelə qırğından xilas ola bilmiş Xocalı sakinləri də abidənin önünə güllər düzdülər.
Xocalı soyqırımının 25-ci ildönümü ilə bağlı Bakıda yürüş keçirilir.
Yürüşdə prezident İlham Əliyev, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və dövlət rəsmiləri iştirak edir.
Yürüş "Xocalı" abidəsinin önündə bitəcək.
AzərTac xəbər verir ki, Paytaxtın Azadlıq meydanından Xətai rayonunda ucaldılmış abidəyə doğru hərəkətə başlayan və 40 mindən çox insanın iştirak etdiyi ümumxalq yürüşünün məqsədi Xocalı faciəsi qurbanlarının xatirəsini ehtiramla yad etmək, erməni faşistləri tərəfindən insanlığa qarşı törədilmiş bu vəhşi cinayəti yenidən dünya ictimaiyyətinin diqqətinə çatdırmaqdır.
Ön sırasında Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyevanın olduqları yürüş iştirakçıları Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə Bakının Xətai rayonunda ucaldılmış abidəyə doğru hərəkətə başladılar.
Ümumxalq yürüşünün iştirakçıları və onların keçdiyi prospekt və küçələr boyu düzülmüş minlərlə gənc əllərində qanlı qırğının günahsız qurbanlarının - xüsusi qəddarlıqla qətlə yetirilmiş uşaqların, qadınların və qocaların portretləri, 25 il bundan əvvəl törədilmiş hadisələrin dəhşətli səhnələrini əks etdirən fotoşəkillər, faciənin təqsirkarlarından cavab tələb etmək, onları cəzalandırmaq, bu soyqırımına beynəlxalq səviyyədə siyasi-hüquqi qiymət vermək barədə çağırışlar və soyqırımı qurbanlarının adları, soyadlarının əks olunduğu Azərbaycan, rus, ingilis, fransız dillərində plakatlar və transparantlar tutmuşdular. Marşrut boyunca yolların kənarlarındakı monitorlarda, binaların fasadlarında və balkonlarında "Dünya Xocalı soyqırımını tanımalıdır!", "Xocalıya ədalət!", "Xocalını unutmayın!", "Rədd olsun erməni faşizmi!", "Xocalı – XX əsrin soyqırımı", "Cinayətkarlar cəzasız qalmayacaqlar!", "Xocalı soyqırımı – 25 il" və s. çağırışlar və şüarlar nümayiş etdirilirdi.
Son dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİBSon dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİBSon dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİBSon dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİBSon dəqiqə: Bakıda prezidentin iştirakı ilə - "Xocalı yürüşü" başladı/YENİLƏNİB
Xəbərlər     Baxılıb: 1645   Tarix: 26 fevral 2017
Hamiləlikdə ürək döyüntüsü niyə artır?
Hamiləlik zamanı ürək döyüntüsü (nəbz) artır, çünki bədənin həm ananın, həm də böyüyən körpənin ehtiyaclarını ödəmək üçün daha çox qan pompalaması lazımdır. Normal olaraq, hamilə qadınlarda ürək döyüntüsü dəqiqədə 10-20 vurğ
Apreldə güclü maqnit qasırğaları olacaq – PROQNOZ
Aprel ayı güclü maqnit qasırğaları ilə zəngin olacaq, ən yaxşı halda gözlənilən üç böyük dalğalanma və yalnız arabir qısamüddətli sakitlik dövrü olacaq. . meteohəssas insanları bu ay nə gözləyəcəkləri barədə ətraflı məluma
Bu məcun piyləri əridir
Qəhvə qarışığını acqarına istehlak etdikdə bədəndəki yağları parçalayır. Arıqlamaq bir çox insanın həyat keyfiyyətini yaxşılaşdırır. Sağlam bir həyat sürmək, enerji səviyyəsini artırmaq və bir çox xroniki xəstəliklərin riskin
Arıqlama dərmanı adı altında satılan təhlükəli preparatlar - SİYAHI
Arıqlıq və gözəllik axtaran insanlar internetdə şübhəli mənşəli peptid preparatları alaraq sağlamlıqlarını riskə atırlar. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "İzvestiya" qəzeti araşdırma aparıb. Aşkar edili
Enerji içkiləri ilə bağlı XƏBƏRDARLIQ: Qəfil ölümə səbəb ola bilər
Enerji içkiləri içmək hətta tamamilə sağlam insanlarda da qəfil infarkta səbəb ola bilər. -ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, bu, tədqiqatçıların gəldiyi nəticədir. Bu cür içkilərin populyarlığına baxmayaraq, onları
Qadınlar bəzi xəstəliklərə kişilərə nisbətən niyə daha az yoluxur?
Kaliforniya Universitetinin alimləri tərəfindən aparılan yeni araşdırmaya görə, cinsi yetkinlik və menopoz arasında qadınlarda estrogen cinsi hormonu ilə əlaqəli ola biləcək immun hüceyrələrində artım müşahidə olunur və onları
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az makiyaj etmek qaydalari geymler 2025 geyim seçimi kosmetika parfümeriya enli koftalar veten haqqinda bayatilar rus dili vətən veten əfsanələr rəksanə