Xalq artisti komediyaçıları tənqid etdi
Xalq artisti komediyaçıları tənqid etdiSon illər Azərbaycanda komediya janrında çəkilən filmlərin sayı artıb. Bu janrda fəaliyyət göstərən aktyorlar cəmiyyətin bir qismi tərəfindən bəyənilsə də, digər bir qisim qınayır. Çoxları yeni nəsil komediyaçıları süniliklə, bayağı mövzular seçməklə günahlandırır və əvvəlki komediya ustalarının daha professional olduğunu bildirir.
azxeber.com xəbər verir ki, Xalq artisti Səidə Quliyeva bu mövzuda Yenisabah.az-a danışıb.
O, yeni nəsil komediyaçıların işinə belə qiymət verib:
"Bu gün çəkilən komediyalar acınacaqlı vəziyyətdədir. Elə bilirlər ki, komediya nalayiq sözlərdən, bir-birinə təpik vurmaqdan ibarətdir. Hansı televiziya, yaxud "YouTube" kanalını açırsan eyni aktyorları görürsən. Bu serialdan o seriala, o serialdan bu seriala keçirlər.
Hərdən çaşırsan ki, eyni adamı nə qədər görmək olar? Zövqsüzdürlər, bu serialda dediyini o birində də deyir, orada dediyini sosial şəbəkədə də deyir. Rol müxtəlifliyi yoxdur, xarakter yaratmırlar.
Əgər bu adam özünü aktyor hesab edirsə, həqiqətənmi kənardan heç özünə baxmır? Görmür ki, bütün rolları bir-birinə oxşayır? Elə bir obraza girib 20 il onun ətrafında fırlanırlar. Xarakter yaratmağı bacarın, bizlərdən öyrənin, niyə öyrənmirsiniz? Biz öyrənə-öyrənə gəlmişik. Estafeti bizə veriblər, biz kimə verəcəyik?!"
Aktrisanın sözlərinə görə, bu gün istedadlı gənclər olsa da, onlara şərait yaradılmır: "Yaxşı aktyorlar, estafeti ötürməyə gənclər var, demirəm ki, heç yoxdur, amma onlara şərait yaradılmır. Onsuz da bu müvəqqətidir, bütün zövqsüz aktyorlar gedəcək, amma gəldi-gedər olsalar da, arada illər itib gedir. Zövqü korlanan insanlar elə bilirlər ki, elə bütün aktyorlar belədir. Belə də olmalıdır.
İnanın mənə, bu gün kinoteatrların qabağında dayanıb komediya filmindən çıxan insanlardan sorğu keçirsəniz, onlar nəyə baxdıqlarını heç özləri də bilməyəcək. Əgər onlar film haqda iki cümlə quraşdırıb deyə bilsə, mənə nə istəyirsiniz deyin. Bu insanları narahat etmirmi?".
Şou Biznes     Baxılıb: 1198   Tarix: 14 avqust 2022
Müğənni Zenfira İbrahimova müəllimlik edəcək. xəbər verir ki, bu haqda o özü məlumat verib. Sənətçi mart ayının 1-dən etibarən 6 yaşdan 45 yaşa kimi istedadlı gənclərə özəl olaraq dərs deyəcəyini bildirib. Aysel
Aktrisa Özge Özacar mühüm sosial məsuliyyət missiyasını üzərinə götürüb. xəbər verir ki, tanınmış sənətçi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramı (UNDP) çərçivəsində həyata keçirilən "Finansla Gələcək"
"Tehran" serialının israilli prodüseri Dana Eden Yunanıstanın paytaxtı Afinada hotellərin birində ölü tapılıb. xəbər verir ki, bir neçə gündür 52 yaşlı prodüserlə əlaqə saxlaya bilməyən qardaşı onun cansız bədənin
Mənə pislik edənlərin hamısı bu gün yanımdadırlar' - Sərxan
"Mənə pislik edənlərin hamısı bu gün yanımdadırlar. Gözlərinin içinə baxaraq onları yola verirəm". xəbər verir ki, bu sözləri aktyor, müğənni Sərxan Kərəmoğlu deyib. O, bildirib ki, ən böyük zərbələri ən yaxın insanlarda
"Oskar"lı aktyor Tommi Li Consun 34 yaşlı qızı Viktoriya Consun ölüm səbəbi bəlli olub. xəbər verir ki, Viktoriya Yeni il günü San-Fransiskodakı hoteldə ölü tapılıb. Onun ölüm səbəbi bu gün San-Fransisko Baş Tibb
Xalq artisti Fatma Mahmudova açıqlaması ilə gündəmə gəlib. . xəbər verir ki, aktrisa qızı Nigar Tofiqızının oxumasını tənqid edənlərə cavab verib. O, "Günorta efirdəyik" proqramında qızını müdafiə edib:. "Ham
Bukmeykerlər İsraili qalib görür
Avroviziya 2026 — qarşıdan gələn, sayca 70-ci beynəlxalq mahnı müsabiqəsi olacaq. yarışma Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində keçiriləcək. Buna səbəb ötən il İsveçrənin Bazel şəhərində təşkil olunan müsabiqədə JJ-in "Waste
"Musiqini hər kəs öz zövqünə görə təqdim edir. O da boşluğa gətirib çıxarır. Bunu isə sənətkarlar doldura bilməz. Yaxşı sənətkarlar da kənara çəkilir. Bu da getdikcə böyüyür. Bir yerdə ki, musiqimin bütün çalarları darmadağı
"Reytinq xatirinə səviyyəni aşağı salmısınız, sənətkar niyə gəlsin?
Əməkdar artist Abbas Bağırov da efir məkanını tənqid edib. xəbər verir ki, Abbas bununla bağlı instaqramda "story"lər paylaşıb. Bağırov bu fikirləri yazıb:. "Bir çox televiziya aparıcılarına, müəyyən verilişləri
toy makiyaji sekilleri hamiləlik həkim məsləhəti milli yemek ayaq şişməsi zaur gunay doğuş kosmetika burcler haqqinda ekizler insan atalar sozu vetene aid bayati