Həmçinin, vitaminləri şifahi olaraq qəbul edə bilərsiniz, lakin burada bir mütəxəssislə məsləhətləşmək daha yaxşıdır.
Üz baxımında hansı rituallara diqqət etməlisiniz? - təmizləyici, nəmləndirici, qoruyucu
İlin istənilən vaxtında qayğının ən vacib mərhələsi. Digər məhsulların bütün faydalarını dəriyə çatdırması üçün onu makiyajdan və günün qalıqlarından - tozdan və tərdən təmizləmək vacibdir. Dəriniz yağlı dəriyə meyllidirsə, onu gündə iki dəfə təmizləyin. Quru və normal dərilər üçün yalnız axşam saatlarında təmizləmə kifayət ola bilər.
2. Nəmləndirmə
Qışda dərinizi nəmləndirmək və qidalandırmaq üçün sıx teksturalı və zəngin tərkibli məhsulları seçmisinizsə, indi baxımınızı 180 dərəcə çevirməyin vaxtıdır. Yazda yüngül və çəkisiz toxumalara diqqət yetirin.
Gündəlik qulluqunuzda nəmləndirici formuladan istifadə edin: nəmləndirmə üçün hialuronlu serum, yüngül krem-gel, qidalandırıcı gecə kremi.
Parlaq dəri üçün səhər saatlarında C vitamini ilə nəmləndirici tonikdən istifadə edə və ən azı həftədə bir dəfə nəmləndiricilərin əlavə hissəsi olan və tərkibində kollagen, aloe və ya hialuron olan parça maskaları ilə dərinizi qayğı göstərə bilərsiniz.
3. Qoruyucu krem
Günəş kremi almağı düşünməlisiniz. Qoruyucu olmadan günəşdə qalmaq dərini qurudur və susuzluğa, kollagen liflərinin məhvinə və erkən yaşlanmaya səbəb ola bilər. Buna görə də dərinizin mümkün qədər uzun müddət gənc və gözəl qalmasını istəyirsinizsə, ən azı 30 faktorlu günəş kremlərindən istifadə edin.
Xəbərlər     Baxılıb: 1002   Tarix: 28 aprel 2024
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az aksessuarlar sac duzumleri qadin sayti cennet almasindan murebbe röya ayxan yay donları 2025 sifahi xalq edebiyyati toyuq salati fitat novruz hakistalari novruz bayramına aid hakışta gözəllik