Cinsi əlaqə zamanı nə etmək lazımdır?İdeal cinsi münasibətlər üçün bir sıra tövsiyyələr:
Qadının cinsi yoldan doyuma çata bilməsi üçün romantik istiqamətdə sevildiyinə, qiymətli olduğuna və arzulandığına inanması lazımdır. Bu kişinin gözlərində, sözlərində, davranışların və toxunuşlarında əks olunmalıdır. Kişi sevdiyini və sevildiyini cinsi əlaqə zamanı hiss edərkən, qadın da cinsi əlaqədən həzz alaraq və partnyora bu həzzi yaşadaraq romantik ehtiyaclarını ödəmək istəyər.
Kişinin qadının cinsi ehtiyaclarının fərqli ola biləcəyini anlaması lazımdır. Çünki bir qadına həzz yaşatmaq və bu həzz sonunda doyuma çatdırmaq tamamilə fərqli bir mövzudur. Populyar inancının əksinə, kişini xoşbəxt edən hər şey qadını da xoşbəxt etməyə bilər. Bu səbəblə, kişinin partnyorunun bədənini tanıması lazımdır. Qadının da bu kəşfə köməkçi olması əsasdır.
Hər qadın erogen bölgələrinin kəşf edilməsinə istiqamətli kişini istiqamətləndirmək istəməz ya da bunu edə bilməz. Utancaq olan bir qadının bunu ifadə edə bilmə bilməsi mümkünsüzdür. Bu səbəblə kişi, seks əsnasında qadının nə etdiyinə diqqət, əsl istədiyi şeyin nə olduğuna fikir verməlidir.
Kişi həzz almağa başladığı nöqtədə daha da sərtləşər və qadının bu sərtlikdən xoşladığını düşünər, lakin bu hər daim belə deyil. Xüsusilə kişi klitoral dokunuşlarda yavaşladığı təqdirdə, qadın daha çox xoşbəxt olar. Bu səbəblə, kişi yavaş hərəkət etməli və qadının bədəninin səsini dinləməlidir.
Ön sevişmə əsnasında edilməsi lazım olan toxunuşlar, öpüşmələr, mimikalar və hisslərin dilə gəlməsi nəticəsində qarşılıqlı olaraq hissedəbilmə qabiliyyəti də özbaşına yüksələr. Əslində bu yalnız qadın üçün deyil, kişi üçün də bənzərsiz bir zövq, sevgi və səadət mənbəyidir.