"Beş növcavan...arzuları...hamısı qırmızı Fordun təkərləri altında qaldı" -sözün bitdiyi yer
ANS-in keçmiş əməkdaşı Ləman Ələşrəfqızı sosial şəbəkədə bugün baş verən qəzaya münasibət bildirib:
"Bu günümüzün də üstündən avtobus keçdi. Elə sürətlə ki, altından sağ çıxmaq mümkün olmadı. Beş növcavan bir cütdırnaqlının məsuliyyətsizliyinin qurbanı oldu. Halbuki, onlar hələ yenicə həyata atılmışdılar. Hələ gəncdilər, nə qədər arzuları vardı ürəklərində. Saysız-hesabsız, rəngbərəng. Hamısı qırmızı Fordun təkərləri altında qaldı".
Xatırladaq ki, martın 9-da saat 08 radələrində Abşeron rayonu ərazisində Sumqayıt şəhər sakini Namiq Hüseynovun idarə etdiyi "Ford" markalı mikroavtobus yolun hərəkət hissəsində dayanmış həmyerlisi Elvin Şəmistanlıya məxsus "ZİL" markalı yük avtomobilinin arxa hissəsinə çırpılıb.
Nəticədə mikroavtobusda olan sərnişinlərdən 5 nəfər ölüb, müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alan 18 nəfər Sumqayıt şəhər Təcili Tibbi Yardım xəstəxanasına, 3 nəfər isə Bakı şəhər Kliniki Tibbi Mərkəzə yerləşdirilib.
Yol qəzasında həlak olan tələbələr:
Quliyeva Çinarə Azər qızı(1996-cı il), Nəsibov İbrahim Xəqani oğlu (1996-cı il), Muradova Roza Eynulla qızı (1997-ci il), Quliyev İbrahim Vüqar oğlu (1996-cı il), Caniyev Rəşad Füzüli oğlu(1997-cı il)