Çay paketləri: Hansını seçmək daha yaxşıdır?
Çay paketləri: Hansını seçmək daha yaxşıdır?Çay paketlərinin istehsalında yalnız çay "qalıqlarından" istifadə edildiyi haqda məlumat geniş yayılıb. Əslində bu yanlış fikirdir.
Milli.Az lent.az-a istinadən bildirir ki, çay paketlərində "zibil" olduğunu düşünməyə ehtiyac yoxdur.
Bəli, içərisindəki çaylar kifayət qədər kiçikdir. Amma bu heç də məhsulun keyfiyyətinin aşağı olmasını göstərmir. Buna görə də çay paketindən imtinaya və onu boş yarpaq çayından aşağı hesab etməyə ehtiyac yoxdur.
Ancaq çay sevənlərin sualı ola bilər: "Hansı çay paketlərini seçmək daha yaxşıdır?".
Bir çox çay paketi filtr kağızından hazırlanır. "Piramida" adlanan çay paketi növü də məşhurdur. Çay paketlərinin materialı fərqli ola bilər, lakin bu, qlobal miqyasda dadına təsir etmir. Bununla belə, plastik torba nəzəri cəhətdən təhlükəli ola bilər: içkiyə mikroplastik hissəciklər daxil edilmə ehtimalı var.
Ancaq yüksək keyfiyyətli materialdan danışırıqsa, mayenin tərkibində təhlükəli komponentlər olmayacaqdır. Əsas odur ki, istehsalçılar məsuliyyətli olsunlar, yüksək keyfiyyətli və təhlükəsiz məhsul yaratsınlar.
Bəzi çay paketləri iplə, digərləri isə kağız kliplə birlikdə tutulur. Hansı variant daha yaxşıdır?
Fakt budur ki, nə kağız klipi, nə də sap içkinin dadını dəyişdirmir.
Hansı qablaşdırma daha yaxşıdır?
Əlbəttə ki, qutuda çay paketləri ala bilərsiniz. Ancaq hər birində fərdi qablaşdırma olan çantalar götürmək daha yaxşıdır. Fakt budur ki, "ikiqat qoruma" olan çay nəmə və lazımsız qoxulara daha az həssasdır. Bundan əlavə, fərdi qablaşdırılan çayı işə və səfərlərə aparmaq daha rahatdır.
Xəbərlər     Baxılıb: 908   Tarix: 28 sentyabr 2024
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az geyim şəkilləri kosmetik vasiteler donlar 2025 gavalinin faydasi yemək bişirmək sevgi ve seks ariqlamaq ucun kofe həmidə opusme rus dilin nece orenek uzeyir novruza aid hakisda