Elza Seyidcahan Zaur Nəbioğlunu məhkəməyə verdi - AÇIQLAMA
"Belə bədxahları gərək məhkəməyə verəsən ki, anlasınlar, xalqın sənətkarına söz demək olmaz!".
Bu sözləri azxeber.com-a açıqlamasında Əməkdar artist Elza Seyidcahan deyib.
Seyidcahan canlı yayımda onun şeirini məsxərəyə qoyduğunu iddia edərək aparıcı Zaur Nəbioğlunu məhkəməyə verdiyini açıqlayıb:
"Mən belə insanları bədxah adlandırıram. İnsan xalqının sənətkarının şeirini canlı yayımda səsləndirib onu məsxərəyə qoymaz. Onlar orada mənim şeirimi müzakirə edərək, yazmadığım misraları ora əlavə ediblər. Bu da belə sosial şəbəkələrdə yayılıb. Amma mən, o misraları yazsam belə arxasında durub cavab verə biləcək biriyəm. Yaradıcılıqda hər cürə ifadəyə yer var. Məhkəməyə verəndən sonra məlum oldu ki, sosial şəbəkədəki bu xəbərlərin mənbəyi Zaur Nəbioğlu və onun verilişidir. Ona görə mən də onu məhkəməyə verdim".
Seyidcahan "Zaur Nəbioğludan maddi təzminat tələb edəcəksinizmi?" sualına belə cavab verib:
"Bunu mən müəyyən etmirəm. Məhkəmədə müvafiq maddəyə əsasən qayda-qanun nə deyəcək o olacaq. Əgər mən şeir yazıramsa, onun nöqtə-vergülünə qədər diqqət yetirirəmsə, onları istədiyiniz kimi dəyişə bilməzsiniz. Ona görə də mən məhkəməyə vermək qərarına gəldim. Məqsədim odur ki, xalqın sənətkarlarına diqqətlə yanaşılsın".