Kişilər niyə fahişələri sevirlər?
Kişilər niyə fahişələri sevirlər?Amerika alimlərinin sözlərinə görə fahişələri sevən kişilərin əksəriyyəti tənha olmurlar. Üstəlik içərilərində olduqca hörmətli və sayıb-seçilən ərlər də var.
Qadınsayti.az saytı xəbər verir ki, Çikaqo araşdırmacıları fahişə xidmətlərində hansı kişilərin istifadə etdiyini öyrənmək məqsədini qoymuş. Sorğu nəticəsində məlum olub ki, fahişələrə təlabat xeyli artmışdır. Beləki, əgər 2014-cu ildə fahişə xidmətlərindən amerikaların 9% istifadə edirdisə, 2016-ci ildə artıq bu rəqəm 24% olmuşdur və cari ilə qədər də artım müşahidə olunur.
Fahişələrin ortastatistik müştəriləri stabil gəliri olan və əksər hallarda evli kişilərdir. Araşdırmalar bunu göstərir ki, intellektual səviyyəsi daha yüksək olan kişilərin fahişələrə marağı da yüksək olur, onlar seks xəyallarını yalnız pulla reallaşdıra bilirlər. Fahişə xidmətlərindən əsasən evli lakin xanımından istədiyi seksi ala bilməyən kişilər istifadə edirlər.
Alimlərdən fərqli olaraq,iş adamları qızları internetdə axtarırlar. Bu üsulla iş adamları ofisdən çıxmayaraq, gizli danışıqlardan həzz ala bilirlər. Bəzi subay iş adamları hətta bu tip qızlarla evlənməyə belə hazır olurlar.