Kişilər niyə tez qocalır?
Adətən cavan qalmaq üçün qırışlara qarşı kremlərdən istifadə etmək, üzə maska çəkmək qadına xas olan işdir. Elə buna görə də qadınlar kişilərdən gec qocalır. Gənc, üzündə bir dənə də qırışı olmayan, baxımlı xanımının yanında yaxşı görünmək əlbəttə, kişilərin də istəyidir.
Xanim.az xəbər verir ki, əgər kişilər özlərinə qulluq etsələr, onlar qadınlardan gec qocalar.
Cavan qalmaq və özünü yaxşı hiss etmək üçün 4 məsləhət:
Məsləhət 1
Şəkərdən az istifadə etməyə çalışın. Şəkər qanda adrenalini artırır və insan daha tez-tez acımağa başlayır. Bu da kökəlməyə gətirib çıxarır. Qocalmaya səbəb olan ən ilkin vasitə isə kökəlmədir. Hər gün az miqdarda olsa da, ət yeyin.
Məsləhət 2
Pəhriz saxlayın. Günorta daha çox tərəvəz yeməyə çalışın. Səhər yuxudan durarkən təmiz havada ən az 1 saat gəzin. Pəhrizi sadəcə, yeməyə nəzarət etməklə saxlamağa çalışmayın. Pəhrizlə yanaşı idman da edin.
Məsləhət 3
Orqanizminizdəki zəhərlərlə mübarizə aparın. Bu, dərinin sağlam görünməsində ilkin vasitədir. Bəzi tərəvəzləri çiy yemək orqanizmdəki zəhərləri təmizləyir: giləmeyvələr, yaşıl bibər, ispanaq.
Məsləhət 4
Ən sonda üzünüzə yaşlanmanın qarşısını alan kremlər vurun. Əgər belə krem almağa utanırsınızsa, həyat yoldaşınızı bəhanə edərək, satıcıdan belə bir krem istəyə bilərsiniz. Və ya həyat yoldaşınızın kremlərindən gizlicə istifadə edin.
Kişini qocaldan 7 vərdiş: