Kişilərin nəzərinə! yataqda qadınların bu hissələrinə toxunmayın- Tibbi xəbər
Kişilərin nəzərinə! yataqda qadınların bu hissələrinə toxunmayın- Tibbi xəbərƏslində hər bir qadının yataqda partnyorundan gözlədikləri fərqli ola bilər. Ancaq bütün qadınların xoşuna gəlməyən bəzi davranışlar var ki, onlardan uzaq dursanız, arzuladığınız hər bir qadını xoşbəxt edə bilərsiniz. Partnyorunuzu zövq dalğalarında boğmaq istəyirsinizsə, seks zamanı bəzi məqamları nəzərə almalısınız. Qadın bədəninin bəzi nahiyələri çox həssasdır. Həmin nahiyələrə toxunduqda qadının ehtirası yox ola bilər, bu da onun cinsi həyatdan soyumasına gətirib çıxarar.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, qadınların 90 faizi orqazm olmaqda çətinlik çəkir. Buna səbəb olan əsas amillərdən biri də ,kişilərin qadınların yataqda nə istədiklərini bilməmələridir. Mütəxəssislər məsləht görür ki, Cinsi əlaqə zamanı qadının 4 nahiyəsinə toxunmaq olmaz.
1. Klitor
Qadın bədənindəki ən həssas nahiyə buradır. Bu bölgədə sinir hüceyrələrinin sayı çoxdur. Qadının orqazm olması üçün klitora toxunmaq ona həzz verir. Ancaq seks bitdikdən sonra bu nahiyəyə toxunmağa çalışmayın. Bu qadınları ən çox əsəbiləşdirən davranışdır
2.Uşaqlıq yolu
Cinsi əlaqə zamanı partnyorunuza həzz verəcəyini düşünürək sərt və qəfil hərəkətlər edirsinizsə, tezliklə bu vərdişinizi tərgitməlisiniz. Çünki araşdırmalar qadınların sərt hərəkətlərdən narahat olduqlarını və belə seks zamanı çox vaxt orqazm ola bilmədiklərini göstərir.
3.Anal əlaqəni xatırladan nahiyələr
Əgər partnyorunuz anal seksi xoşlamırsa, ona bu tip əlaqəni xatırladan bölgələrə toxunmamağa çalışın. Əks təqdirdə onun fikri yayınacaq və orqazm olmaqda çətinlik çəkəcək.
4. Ayaqlar
Qəribə olsa da, qadınlar cinsi əlaqə zamanı ayaqlarına toxunulmasından zövq almırlar. Əgər siz tez-tez ayaqlara toxunur, öpürsünüzsə, bilin ki, bu hərəkətləriniz partnyorunuzu bezdirir.
Ayaqlardan söz düşmüşkən onu da qeyd edək ki, bəzi psixoloqlar corablarını çıxarmadan sevişən cütlüklərin seksdən daha çox həzz aldıqlarını iddia edirlər.