Qaşların üstündəki bu nöqtəni basın, dünyanı daha yaxşı görəcəksiz – METOD
Qaşların üstündəki bu nöqtəni basın, dünyanı daha yaxşı görəcəksiz – METODTelefon, planşet, komputer dövründə gözləri yaxşı görən insan çətin tapılır.
Daim gərgin vəziyyətdə olan, qırpılmayan, ancaq yaxına baxan, quru gözlər getdikcə sizə aydın olmayan, dumanlı görüntü verəcək.
Milli.Az medicina.az-a istinadən bildirir ki, gözlərdən üzdə və alında yaranan gərginliyi, yorğunluğu, eləcə də görmə zəifliyinə qarşı qaşların üzərində olan (şəkildəki) nöqtələri tapıb hər gün 3-5 dəqiqə sıxaraq masaj etmək sizə möcüzəvi faydalar bəxş edəcək.
Hər iki qaşın düz mərkəzində, bir çox çoxlarında sınma nöqtəsi varsa orda yerləşən bu nöqtələri barmaqların ucu ilə basdıqda orda bir qədər yumşaq, içəri batan çökək hiss edəcəksiz. Məhz həmin hissəni masaj edin.
Baş və şəhadət barmaqların köməyilə həmin nöqtələr 3 dəqiqə masaj olunur. Gözləriniz yumulu olmalıdır.
Masajdan öncə uzağa baxma texnikası edin. Gözlərinizi ətrafda uzaqdan görəcəyiniz bir nöqtəyə dikib 3-5 dəqiqə baxın. Bu masajı gündə 3-5 dəfə edin. Eynək taxanlar da edə bilər. Xüsusən məktəbyaşlı uşaqlara öyrədin.