Arıqlamaqla bağlı gülməli miflər: Bir çox insan hələ də
Arıqlamaqla bağlı gülməli miflər: Bir çox insan hələ dəDüzgün qidalanma və arıqlama mövzusu fərziyyələr və miflər üçün münbit zəmindir.
Milli.Az lent.az-a istinadən bildirir ki, mütəxəssislər artıq çəki ilə mübarizə üçün dörd ümumi qeyri-elmi üsul toplayıb qiymətləndiriblər.
1. Bükmək
Özünüzü yapışqan örtüyə sararaq, piyləri və əlavə funtlarla daha effektiv mübarizə apara biləcəyiniz barədə bir fikir var.
Əslində, bu, aşağı effektivliyə malikdir, həmçinin sağlamlıq üçün də təhlükəlidir.
2. Ac qalmaq
Gün ərzində ac qalmaq, eləcə də effektivliyi elmi cəhətdən sübut olunmamış müxtəlif ekstremal pəhrizlər də heç bir xeyir gətirməyəcək. Onlar sağlamlığınıza ciddi təsir göstərir.
3. Arıqlamaq üçün kokteyllər
Yalnız xüsusi kokteyllər deyil, həm də çaylar və ya qəhvə ilə arıqlamaq və s. fiziki fəaliyyət və seçilmiş pəhriz olmadan təsir göstərmir.
4. Pəhrizdən imtina
Vaxt itirməyin başqa bir yolu fiziki fəaliyyət və uzun məşqlərlə özünüzə əzab verməkdir. İdeal olaraq, fiziki fəaliyyət balanslaşdırılmış qidalanma ilə müşayiət olunmalıdır.
Xəbərlər     Baxılıb: 928   Tarix: 29 may 2024
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az toy makiyajlari həkim məsləhəti maskalar gözəl xanım elm haqqinda atalar sozleri kivi murebbesi mimoza salatinin hazirlanma qaydasi vətən haqqında bayatı vetene aid atalar sozleri webnem tovuzlu tapmacalar novruz bayrami