Avropa istəmirdiniz? Bu hələ başlanğıcdır' - Murad Arif
"Şəhərimiz ilk növbədə velosiped, skuter, maped, motosikl və avtobuslar üçün münasib şəhər olmağa doğru gedir! Avropa istəmirdiniz? Hazır olun. Bu hələ başlanğıcdır!"
azxeber.com xəbər verir ki, bu sözləri müğənni Murad Arif deyib.
"Tezliklə şəxsi avtomobillər üçün xeyli yollar pullu olacaq, benzinin dəyəri bir az da qalxacaq, parkinqlərin dəyəri yüksələcək. Avtomibillərin ölkəyə daxil olması, satışı istiqamətində şərait dəyişəcək, sürücülük vəsiqəsi daha seçici, daha ciddi şərtlərlə veriləcək. Yeni metro stansiyaları, yeni rahat avtobus yolları açılacaq, ictimai nəqliyyatın keyfiyyəti artacaq. Bir sözlə şəhərdə şəxsi avtomobilləri azaltmaq üçün hər bir tədbir görüləcək. Şəxsi avtomobil əsl dəbdəbə göstəricisi olacaq. Çünki, maşın almaq, şəhərdə sürmək, park etmək, cərimələri və benzini çatdırmaq daha da çətinləşəcək. Bir çox Avropa şəhərlərindəki kimi, insanlar kütləvi şəkildə avtobuslara və metroya yönələcək. Avropa istəmirdiniz? Hazır olun. Bu hələ başlanğıcdır" deyə o bildirib.