Azərbaycanda 'instagram'da ən çox izləyicisi olan məşhur kimdir? - SİYAHI
Azərbaycanda 'instagram'da ən çox izləyicisi olan məşhur kimdir? - SİYAHISon illər sosial şəbəkələr hər kəsin maraq dairəsində olmaqla günümüzün çox hissəsini sərf etdiyimiz platformaya çevrilib. Kimisi burada sadəcə asudə zamanını keçirir, kimisi şəxsi biznesini inkişaf etdirir, kimisi də gəlir qazanmaq üçün maraqlı təqdimatlar edir.
Amma sözsüz ki, bu platformalar məşhurlaşmaq üçün də bir növ tramplin rolunu oynayır. Xüsusilə də müğənnilərin daha çox izləyici kütləsi qazanmaq üçün bir-biri ilə gizli rəqabət aparmasına zəmin yaradır.
azxeber.com bu dəfə Azərbaycanın ən çox izləyiciyə sahib olan beş qadın müğənnisinin araşdırmasını sizə təqdim edir.
Çoxları üçün təəccüblü olsa da bu araşdırmada ilk pillədə Şəbnəm Tovuzlu yer alır. Tez-tez "youtube" trendlərində də ilk pillələri ələ alan Tovuzlu "instagram" izləyicisinə görə də bir çox həmkarından xeyli öndədir. Belə ki, onu sözügedən şəbəkədə 3.3 milyon insan izləyir. Onlar arasında yerli pərəstişkarlarla yanaşı Türkiyə, İran və Rusiya kimi böyük dövlətlərin vətəndaşları da yer alır.
Damlanı "instagram"da 2.9 milyon insan izləyir. Bu rəqəm də onu Azərbaycanda sosial şəbəkələrdə izlənən ən məşhur qadınlar siyahısında 2-ci edir. Zaman-zaman qınaqlara tuş gəlsə də, istər ifa tərzi, istərsə də geyimlərinə görə tənqid olunsa da üzərində işləyən və dəyişən Damla görünür izləyicilərin marağına səbəb olur. O, maraqlı ifalar və kliplər təqdim edərək izləyici auditoriyasını aktiv saxlaya bilir.
Son olaraq "Ərə gedirəm" adlı hitini təqdim edən Xalq artisti Röya Ayxan isə ölkə sıralamasında 3-cü pillədədir. Onun "instagram" hesabı 2.6 milyon izləyici tərəfindən maraqla izlənir. Gündəlik həyatını, layihələrini, maraqlı və əyləncəli anlarını şəxsi hesabında paylaşım edən xalq artisti sosial şəbəkəni ən aktiv istifadə edən məşhurlardandır.
"İnstagram"da ən çox izlənən qadınları sadalayarkən Vəfa Şərifovanın adını çəkməsək olmaz. O, bu platformada 1.5 milyon izləyicisi olan və paylaşımları maraqla izlənən müğənnilərdəndir. Özəl həyatı, duetləri və klipləri hər zaman diqqət mərkəzində olan Şərifova şəxsi hesabında izləyicilərinin ürəyincə olan paylaşımlar edir. Bir fanatının toyunda sürpriz edərək iştirak edən Vəfanın paylaşdığı anların görüntüləri 80.000 izləyici tərəfindən izlənilib.
Nə qədər təəccüblü olsa da, bu sıralamanın 5-ci pilləsində Xalq artisti, Pop Diva Aygün Kazımova qərarlaşıb. Son zamanlarda fit bədən quruluşu, bir birindən zövqlü geyimləri, dillər əzbəri olub trendləri alt-üst edən mahnıları ilə gündəmdən düşməyən Kazımovanın "instagram" hesabını 1.4 milyon insan izləyir. Hər zaman kəmiyyətdən çox keyfiyyətə önəm verdiyini bildirən xalq artistinin istər şouları, istər tərzi, istərsə də klipləri sosial şəbəkələrin ən çox müzakirə olunan xəbərlərinə çevrilir.