Badımcan suyu ilə qarın bölgəsindəki yağlara əlvida
Badımcan suyu ilə qarın bölgəsindəki yağlara əlvidaBadımcan suyu arıqlamaq üçün istifadə edilən ən yaxşı vasitələdən biridir. O lifli bir tərəvəz olmaqla yanaşı tərkibindəki vitamin, mineral və antioksidantlalarla orqanizmi sağlam şəkildə arıqlatmaq qabiliyyətinə malikdir. Bunun üçün badımcan diyeti saxlamaqla yanaşı hər gün yarım saat idmanla məşğul olmaq lazımdır. Badımcan suyunun orqanizmə aşağıdakı faydaları var:
* Badımcan suyu orqanizmi  toksinlərdən də təmizləyir.
* Badımcan xolesterolu azaltmaqla yanaşı onun qanda normal saxlanmasını təmin edir.
* Badımcanda bişirildiyi yağı həll etmək qabiliyyəti var, o nə qədər çox yağda bişirilirsə, bişirilsin həmin yağın orqanizmə təsirinin qarşısını alır.
* Badımcan suyu bağırsaqların fəaliyyətini sürətləndirərək qəbizliyi aradan qaldırır, toksinlərin tez xaric olunmasına yardım edir.
* Tərkibində olan fol turşusuna görə badımcan sümüklər üçün faydalı sayılır.
* Badımcan suyu öd kisəsi və qaraciyər fəaliyyətini artıraraq onların sağlamlığına dəstək olur.
* Badımcan suyunun tərkibində bol miqdarda maqnezium və dəmir olduğuna görə o anemiyanın qarşısını almaq qabiliyyətinə malikdir.
* Badımcan suyu ardıcıl olaraq bir neçə ay ərzində hər ay bir həftə içilərsə, qarındakı piyləri əridir.
Həftə boyu gün ərzində yarım litr badımcan suyu içmək 2 kq arıqlamağa səbəb olur. Pəhriz saxlayan zaman gün ərzində ən az yarım saat yerimək və tərkibində kimyəvi qatqılar olan qidalardan istifadə etmək məsləhət görülmür.
Badımcan suyu necə hazırlanır?
Badımcan suyu hazırlamaq üçün bir gün qabaqdan hazırlıq görmək lazımdır.
5-6 badımcan axşam yuyulub soyulur, kub şəklində doğranır. Dərin bir qabın içərisinə tökülüb üzərinə yarım litr su əlavə edilir. Səhər həmin su acqarına içilir. Əgər suyun dadlı və daha çox təsirli olmasını istəyirsinizsə, suyun yarısını səhər için, yarısına da limon şirəsi qatıb günorta və axşam yeməkləri arası içmək lazımdır.
Xəbərlər     Baxılıb: 1060   Tarix: 25 oktyabr 2022
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az qadın geyimi makiyaj instagram hamiləlik bəxtiyar vahabzadə qısa saçların yığılması kitayski roza tursu qovurma bayraq vətən həsrəti xərçəng bürcü klitor sac modelleri