Bədəni toksinlərdən təmizləməyin asan yolları
Bədəni toksinlərdən təmizləməyin asan yollarıMütəxəssislər ev şəraitində bədəni toksinlərdən təmizləməyin yollarını açıqlayıb.
Milli.Az lent.az-a istinadən bildirir ki, bədənin detoksifikasiyası yalnız həkimlə məsləhətləşdikdən sonra edilə bilər.
Bədəni toksinlərdən təmizləmək detoksifikasiya toksinləri, ağır metalları və digər zərərli maddələri bədəndən çıxarmaq deməkdir. Pəhrizinizdən spirt, kofein, un, süd, yağlı ət və yarı bitmiş məhsulları tamamilə çıxarın. Detoksun ilk günündən mümkün qədər qazsız təmiz su için. Növbəti 10-14 gündə yeyəcəyiniz bütün qidalar (daha çox yeyə bilməzsiniz) sağlam və asan həzm olunan olmalıdır. Yəni, pəhrizin əsasını "detoks proqramı"nın sonunda tərəvəz, göyərti, meyvə ilə giləmeyvə, həmçinin balıq və digər dəniz məhsulları təşkil edəcək.
İlk 3-4 gündə yalnız təbii az yağlı pendir, tərəvəz və meyvələr yeyə bilərsiniz. Sonrakı günlərdə pəhrizə süd məhsulları, təxminən 10-cu gündən isə balıq əlavə edirik.
Detoks prosesini sürətləndirmək üçün başqa bir məsləhət odur ki, ilk bir neçə gün axşam saatlarında bir çay qaşığı kətan toxumunu isti suda isladıb yeyə bilərsiniz. Bu, bağırsağın işini yaxşılaşdırmağa və selikli qişanın qorunmasını təmin etməyə kömək edir.