Bürclərə görə arıqlama sirləri
Bürclərə görə arıqlama sirləriQoç - Kalorili qidaların istehlakı hər bürc üçün zərərlidir ancaq idman edərək və nizamlı bəslənərək bu zərəri ən aza endirə bilərsiniz. Kilo almağa maneə törətmək üçün əgər mümkünsə bu tərz yeməklərdən uzaq dayanmalı və bir az daha diqqətli olmalısınız.
Buğa - Karbonhidratı hədsiz dərəcədə çox qəbul edən bürclər arasında buğa bürcü ilk sırada iştirak edir. Karbohidrat istifadəsinin çox olması səbəbiylə selülit problemləri bu bürcün ən böyük dərdi olaraq bilinir.
Əkizlər - Şəkər mövzusunda həssas olan əkizlər bürcü şəkərə heç dözə bilməz və istehlakını də olduqca çox edər. Şokolad və şirniyyat bu bürcün ən çox seçdiyi və hətta yanından ayırmadığı qida məhsullarıdır.
Xərçəng - Çox duz istehlakı ilə başı bəlada olan xərçəng bürclərinin ən böyük problemi budur. Duz sayəsində bədənə alınan su tutulur və diqqətə çarpan bir şəkildə qabarıqlığa səbəb verir.
Şir - Şir bürcü sağlamlığına diqqət edən və bəslənməsinə əhəmiyyət verən bürclər arasındadır. Həyatlarında yaşanılan problemlər şişliyə səbəb olar və bu dövrlərdə şir bürcləri duyğusuz bir şəkildə hərəkət edirlər.
Qız - Qız bürcünün ən diqqətə çarpan problemlərindən bir xəmir işlərinə olan düşkünlüyü və həddindən artıq tüketməsidir. Kilo vermə mövzusunda qərarlı və israrlısınızsa xəmir işlərindən uzaq dayanmalı və mümkünsə istehlakı ola bildiyincə azaltmalısınız.
Tərəzi - Gecə gec saatlarda oyanaraq yemək yeməyi çox xoşlayırlar və bu da onların ən böyük problemləridir. Tərəzi bürcü aldığı kilolardan şikayətçidir ancaq bu xasiyyətindən imtina üçün heç bir səy göstərmirlər.
Əqrəb - Ət yeməklərinə olan düşkünlüyü ilə bilinən əqrəb bürcünün bu mövzuda zəiflikləri vardır və ət istehlakında çox da diqqətli davranmazlar. Zülal tərkibli diyetalar əqrəb bürcü üçün təklif olunan pəhriz proqramıdır.
Oxatan - Atəş elementi qrupunun ən nizamsız bəslənən və sağlamlığına diqqət etməyən bürcü oxatan bürcüdür. Bəslənmə mövzusunda nizama sahib deyillər və buna görədə bədən sağlamlıqları çox da yaxşı deyildir.
Oğlaq - Oğlaq bürcünün ən böyük xüsusiyyəti və ən böyük zəifliyi fast food'a olan düşkünlüyüdür. Bu düzənsiz və diqqətsiz bəslənmə formasından ən qısa müddətdə imtina etməli və sağlam bəslənməyə başlamalısınız.
Dolça - Dolça bürcü sağlam bəslənmə mövzusunda çox diqqətlidir və bu mövzuya çox çox diqqət göstərər. Bəslənmə mövzusunda həssas olan dolça bürcü ən yaxşı şəkildə qida istehlakını həyata keçirir.
Balıqlar - Kökəlməyə meyilli balıqlar nizamlı bəslənmə nəticəsində ən qısa müddətdə kilo alarlar. Aldığınız kilolar az belə olsa xaricdən çox asan fərq edilə bilər və bu da sizləri inanılmaz bir şəkildə narahat edir.
Maraqlı     Baxılıb: 2816   Tarix: 25 iyun 2014
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az yemek reseptleri gelinlikler geyim və ayaqqabılar yemisan faydasi gənc qızlar üçün saç düzümləri veremum xallarin menasi arxadan olmaq masturbasiya nedir maskalar oyunlar toyuq salati