Bütün dünyaya səs salan qeyri-adi moda nümayişi
Bütün dünyaya səs salan qeyri-adi moda nümayişiAmerikalı dizayner Rick Owens, cümə axşamı günü Parisdəki nümayişi yalnız stilistlər arasında deyil, ictimai mediada dünya səviyyəsində müzakirələrə səbəb olub.
Rick Owensin 2017 Payız / Qış kolleksiyası, dizaynlardan çox, stilistin istifadə aksesuarlar və təqdimat etibarı ilə mübahisə yaradıb.
Modellər bir-birini çanta kimi daşıyıb.
Owens, podiumda xarici bir təqdimat sınayaraq bəzi modellərin bir-birini çanta kimi daşımasını təmin edən bir xoreoqrafiya hazırlayıb.
Modellərin başlarına keçirilən nəhəng saç yumaqları da, bol seqmentli paltarların tamamlayıcı ünsürü olaraq düşünülüb.
Qeyd edək ki, bəzi tənqidçilər, dizaynların Futuristik və inqilabçı xəttlər daşıdığını müdafiə etsə də, bu dərəcə uc nöqtələrdəki paltarların gündəlik həyatdakı istifadəsi mövzusunda problemlər yaşana biləcəyini də bildirib.
Bütün dünyaya səs salan qeyri-adi moda nümayişiBütün dünyaya səs salan qeyri-adi moda nümayişiBütün dünyaya səs salan qeyri-adi moda nümayişi