Daha çox orqazm üçün 7 səbəb
Daha çox orqazm üçün 7 səbəbSekslə məşğul olmaq üçün bir çox səbəb tapa bilərsiniz. Bəs orqazm?
Özünüzü cazibədar hiss etmək və orqazm üçün 7 səbəbi Bella sizin üçün araşdırdı.
Orqazm olmaq üçün partnyora ehtiyacınız olduğunu düşünürsünüzsə yanılırsınız. Öz bədəninizi yaxşı tanıdığınız və bədəninizdə həssas nöqtələri kəşf etsəniz bu həm partnyorunuzla olan münasibətə də müsbət təsir göstərəcək.
Orqazm immun sisteminin də müsbət yöndə təsir edir. Wilkes Universitetinin etdiyi araşdırmaya görə həftədə ən az iki dəfə sekslə məşğul olan və orqazm yaşayan qadınların immun sistemi daha güclü olur və daha az xəstələnirlər.
Yəni həftədə iki dəfə orqazm yaşayaraq nifrət etdiyiniz həkim müayinələrindən azad ola bilərsiniz.
Orqazm sevgilinizlə aranızda olan münasibətə müsbət təsir göstərir. Seks zamanı orqazm yaşayan qadınlar özlərini partnyorlarına daha yaxın hiss edirlər. Xüsusilə münasibətlərində problem yaşayan cütlüklər üçün seks problemi həll etmək üçün ən yaxşı çözümdür.
Yataqda "doyan" qadınlar partnyorları haqqında daha pozitiv düşünürlər.
Orqazm günə daha tez başlamaq üçün ən yaxşı səbəbdir. Günə gümrah başlamaq istəyirsinizsə seks ən yaxşı çözüm yoludur. Oyanmaq üçün səhər yeməyində içdiyiniz portağal şirəsindən də daha güclü vasitə seks olduğunu deyə bilərik.
Menustrasiya yaxınlaşırsa orqazm olmaq üçün ən ideal vaxtdır. Araşdırmalara görə menustrasiya bitdikdən 2 həftə sonra klitor normaldan iki dəfə böyüyür. Bu da daha yaxşı orqazm yaşamanıza səbəb olur. Yəni menustrasiyadan öncə yataqda daha çox zaman keçirməlisiniz.
Orqazm sayəsində qırışıqlıq kremlərinizi zibilə ata bilərsiniz. Araşdırmaya görə həftədə ən az 4 dəfə sekslə məşğul olan qadınların dərisindəki qırışıqlıqlar azalır və qadınlar 10 yaş daha gənc görünür.