Elgizin toyundan görüntülər–VİDEO
Elgizin toyundan görüntülər–VİDEOToy bitdi, ancaq bu toydan hələ çox danışılacaq...
Tanınmış teleaparıcı Elgiz Əkbər dünən - 9 mayda evləndi. ANS PRESS-in məlumatına görə, ANS-in "Adam içində" verilişinin aparıcısının media üçün qapalı olan toyu səsli-küylü keçdi. Sərxan Kərəmoğlunun idarə etdiyi toyun aparıcı müğənniləri əməkdar artistlər Firuzə İbadova və Cavanşir Məmmədov idi.
Sərxanın təqdimatı ilə qonaq sənətçilər səliqə ilə səhnədə çıxış edirdilər. Bircə səhnəmizin primadonnası İlhamə Quliyevadan başqa. Xeyr, taclı kraliça məclisə şuluq salmadı, sadəcə bu səliqəni pozdu. O, səhnədə deyil, elə oturduğu yerdə mahnı oxudu. Amiranə şəkildə Cavanşir bəyi və musiqiçiləri ayağlna çağırdı. Əvvəlcə təbrik nitqi söylədi, sonra isə adəti üzrə dövlət başçısının və birinci xanımın ünvanına xoş sözlər səsləndirdi. Çıxışından sonra canlı ifası ilə qonaqları feyziyab etdi. Başımızın üstündə Allah var, İlhamə xanımın canlı ifası möhtəşəm idi.
Xalq artisti, sənhəmizin ən güclü səsi Flora Kərimova küsülü həmkarından fərqli olaraq özünü çox sadə və təvazökar aparırdı. Həmkarları kimi səhnədə oxudu, oynadı və qonaqlarla birlikdə doyunca rəqs etdi.
Flora xanımın səhnə alması möhtəşəm oldu. İlhamə Quliyevanın masasında əyləşənlərdən başqa, bütün qonaqlar sənətkarı ayaq üstə gur alqışlarla qarşıladılar. Amma Sərxan Kərəmoğlunun qonaqlardan onun üçün bir daha alqış istəməsi, Kərimovanın xoşuna gəlmədi. "Tamaşaçıdan alqış istəmək sənətkara təhqirdir. Bu sənətkarı alçaltmaqdır. Sənətkar üçün alqış dilənmək olmaz" - deyə, aparıcıya irad tutdu.
Flora xanım ifasını başa çatdırdıqda, təəccüblü də olsa, İlhamə Quliyeva əllərini yuxarı qaldıraraq nümayişkanı çəkildə onu alqışladı.