Heç bir Avropa ölkəsi Üzeyir Mehdizadəni qəbul etməz, edən ölkələr
Heç bir Avropa ölkəsi Üzeyir Mehdizadəni qəbul etməz, edən ölkələr"Heç bir Avropa ölkəsi Üzeyir Mehdizadəni qəbul edə bilməz. Edən ölkələr Özbəkistan, Türkiyə ola bilər".
Bu fikirləri azxeber.com-a eksklüziv müsahibəsində tanınmış müğənni Vüqar Muradov bayağı mahnıları tənqid edərkən deyib.
Vüqar Muradov söyləyib ki, yaxşı sənətçi olmaq üçün səliqəli və səlist danışığın olmalıdır:
"Onlar elit təbəqənin insanları deyil. Türkiyədə cahil Azərbaycandan 5 qat artıqdır. Sən sənətçisənsə, maksimum dərəcədə səliqəli danışmalısan. Söhbət təbii ki, burada Üzeyirdən getmir. Azərbaycan dilini və Azərbaycan hərflərini qətlə yetirməməlisən. Bu tip bəsit mahnılar oxuyub, milyonlar qazana bilərəm. Amma mən bunu etmirəm".
Şou Biznes     Baxılıb: 1351   Tarix: 17 mart 2024
geyim şəkilləri qis geyimləri 2026 kosmetika mehsullari menstruasiya salatların bəzədilməsi onkologiya cemli piroq kosmetika baldiza aid hakisda masqalar qaynanaya aid sanama hakiwda