Polat ailəsi müsadirə olunan avtomobillərini geri istəyəcək
Polat ailəsi müsadirə olunan avtomobillərini geri istəyəcəkPolat ailəsinin vəkili Sevinç Horoz müsadirə olunan avtomobillərin geri verilməsi üçün zamanı gəldiyində məhkəməyə müraciət edəcəklərini bildirib.
azxeber.com Türkiyə mətbuatına əsasən xəbər verir ki, vəkil, ailəyə məxsus heç bir avtomobilin iddiaların əksinə olaraq polis maşını kimi istifadə edilmədiyini deyib.
"Dilan Polat şirkətlər qrupuna aid heç bir vasitə təhlükəsizlik maşını edilməyib. Göstərilən avtomobillərin heç biri onlara aid deyil. Maşınların müsadirə edilməsinə qərar verilib, ona görə də indi Diaının istifadəsində yalnız bir avtomobil var. Onlara zəbt qərarı qoyulub və avtomobillər avtoparkda saxlanılır. Bizim öncəliyimiz həbsdən azad edilmək idi. Digər şəxslər də azadlığa buraxıldıqdan sonra həbs edilmiş əmlaklarla bağlı lazımi addımları atacağıq" deyə vəkil açıqlamasında bildirib.