Şəhərimizdə pulsuz film həftəsi
Filmlər iyunun 12-dən 28-dək hər gun saat 17:00-da Kinomərkəzin iki zalında pulsuz nümayiş olunacaq.
Nizami Kino Mərkəzi "Bakı-2015" I Avropa Oyunları ilə bağlı xüsusi repertuar hazırlayıb.
anspress.com-un məlumatına əsasən İyunun 12-dən- 28 –dək Nizami Kino Mərkəzinin qapıları "Bakı-2015" İlk Avropa Oyunları ilə bağlı paytaxta gələn qonaqlara açıq olacaq. Kinomərkəz repertuarına xarici dilə tərcümə olunmuş tam metrajlı Milli bədii filmləri və idman mövzusunda qısametrajlı və sənədli filmləri daxıl edib.
Milli bədii kinolentlər sırasında olan "Nabat", "Çölçü", "Girov", "Ovsunçu" , "Aktrisa", " İlahi məxluq" , " Hökmdarın taleyi","40-cı qapı","Axınla aşağı", " Dərvişin qeydləri", " Qafqaza qayıdış", " Sahə", " Niyyət", " Buta", sənədli və qısametrajlı filmlər sırasında "Keçmişə qaçış", "Səhra boksçusu" ,"London səhnələri", "Səssiz idman", "Zirvədə həyat", " Oyundankənar ", "Qalib", "Oyun sevgisi", "Slec xokkey", "Valeri Brumel", "Təşəkkür edirəm, doktor"," Top həm düşər, həm qalxar", "Həmişə analar günündə", " Çovqan", " Rəqs et" filmləri ingilis dilində subtitrlərlə təqdim olunacaq.