Son dərəcə aşağı bədən çəkisi olan uşaqları necə tapmaq olar
Son dərəcə aşağı bədən çəkisi olan uşaqları necə tapmaq olar"Bu uşaqlara baxın? Onlar 24 və 25 həftə ərzində cəmi 500 və 600 qram olan kütləvi bir kütlə ilə anadan olmuşlar, "Yeni doğulmuşların reanimasiyasının reanimasiya şöbəsinin başçısı olan iki qonşu boksum İona".
"Təsəvvür edin - uşağın hələ də yarımmüddətli idi. Doğuşdan sonra tamamilə həyata uyğunlaşmır - müstəqil nəfəs ala bilməz və bütün bədən sistemləri ana südü qavramağa hazır deyil, "Oleg Iona, bir qutuda cape-ni bir qutuda bir qutuya qaldırır, daha çox bir kukla bir kukla, a-dan daha çox bənzəyir canlı uşaq.
Həmkarları ilə Gennadi Tixonoviçin mərkəzinin direktoru
Körpələri olan şəffaf qutular Oleg Ionov bizim üçün xüsusi olaraq açılır. Çox vaxt, vizual sistemdə yetişən vizual sistemin yetişməsi üçün sıx qapaqlarla örtülmüşdür. Şüşənin digər tərəfindəki vəziyyət Mamina bətninə mümkün qədər xatırlanmalıdır. Qutunun içərisində qaranlıq, isti və sakit olmalıdır.
Kimin tövsiyələrinə görə, körpənin canlılığının sərhədi 500 qrada bir işarə ilə başlayır.Əvvəllər bu rəqəm iki dəfə çox idi - döl 1000 q-dan azdır, təxminən danışan, doğuşdan da doğuş sayılırdı. Buna baxmayaraq, bu gün, hətta əziz 500 qram-a çatmamış uşaqlar yeni doğulmuşların reanimasiyasının budağından uğurla verilmişdir.
Yeni doğulmuşların reanimasiya palatası daha çox fantastik bir film məkanına bənzəyir. Heç kim burada qəzəblənmir və dərmanlarla işləmir. Maşınlar demək olar ki, bütün işlər. Tibb bacıları fizioloji göstəriciləri qeyd etmək və hər şeyin plana uyğun getdiyinə əmin olun. Planın özü həkimlərin briqadası tərəfindən hazırlanır - hər bir xəstə üçün fərdi. Fizioloji dəyişikliklərdən asılı olaraq daim tənzimlənir.
"Mərkəzimizdə yaxşı nəticələr var, yaxşı nəticələr var, çünki yaxşı dərmanlar və ya yaxşı texniklərdən istifadə etdiyimiz, lakin düzgün sistem hazırladığımız üçün - bu dərmanı nə vaxtdan digərinə keçməyiniz üçün nə vaxt bir və ya digər üsul tətbiq etmək Başqa, "Oleq İonov uğurlu işin komponentlərini sadalayır.
Asan nəfəs alma
Körpə işıqda görünən kimi, bütün yapışma üsulu işə salınır.Kiçik bir xəstə, mümkün risklər və bir sıra müvafiq dərmanlar üçün yaş və əlaqəli patologiyaları nəzərə alınmaqla, həkimlərin köməyi olmadan vaxtından əvvəl uşaqlar da edilə bilməz.
"Dərhal ona bir ağciyər səthi təsəvvür veririk - bu yetişməmiş ağciyərlərin qismən yetkinləşməsinə səbəb olan təbii bir hazırlıqdır. Bu, yüngül bir uşağı aşkar etməyə imkan verən mürəkkəb bir mexanizmdir, çünki onlar yüngül yetkinlərə bir az bənzəyirlər "deyə Oleg İona deyir.
Doğum gününün reanimasiya zalı, tənəffüs dəstəyinə gətirilir və sonra cazibə dərəcəsindən asılı olaraq, ağciyərlərin süni havalandırma vahidi (nəfəs borusu birbaşa traxeyada olduqda) və ya köçürülür qeyri-invaziv tənəffüs dəstəyinə.
"Bu, buna bənzəyir", Oleq İonov qutulardan birini göstərir. - Görürsən ki, körpə öz nəfəs alır, amma onun sıçrayışı içərisində də, nəfəs alır, eyni zamanda uşağın uşağın özünü idarə edir. Üstəlik, indi qurğular ağıllıdır, bir uşaq nəfəs almaq və ona uyğunlaşmaq istədikləri üçün xüsusi sensorlar kimi hiss edirlər. "
Ana yerinə
Təsəvvür edin: Uşaq bütün lazımi amin turşularını, yağları, karbohidratları, ana bətnindəki iz elementlərini aldı və birdən bu əlaqə kəsildi. Həkimlərin vəzifəsi hansı maddələri və körpənin indi nə həcmini necə almalıdır və bu məlumatların böyüdükcə (və ya əksinə olmadığı) nə qədər dəyişməlidir. Bu əziyyət çəkən analizdə və neonatoloqların sənətidir.
"Steril şəraitdə ayrılıqda, sonra uşağa bağlı olan xüsusi birləşmiş qidalanma qarışıqları yaradırıq. Sonra qanını araşdırırıq, baxın, bütün uşağın yaxşı udulduğundan asılı olmayaraq. Bundan sonra bir düzəliş edirik və hər şey qaydasındadırsa, uşağı ağızdan bəsləməyə çalışırıq "deyə Oleg Iona izah edir. - Tədricən, uşağı vaxtından əvvəl və ya torakal süd üçün qarışıqlara uyğunlaşdırırıq, yəni ağızdan verilənlərin dozasını artırırıq və damarlar vasitəsilə verilənlərin dozasını azaldır. Uşaqın necə böyüdüyünü və müəyyən cədvəllərlə müqayisə etdiyini qiymətləndiririk. "" Kalori və hətta zülal konsentrasiyasını süddə düzəldə bilərik. Döş südü zamanı ana südü ilə ana südü olan xüsusi texnologiyalar və dərmanlar var, çünki doğma müddəti ərzində ana südü çox aşağı protein tərkibidir "deyir Oleg İona və divarda asılmış dizayn üzərində şoular göstərir. - Məsələn, qidalanma artıq başa çatdı. Xüsusi şpris nasoslarını görürsən, onlar əyilmiş, çünki ana südündə, bu da bütöv bir texnologiya, yağ açılır. Uşağın hər şeyi, o cümlədən yağlar da daxil olması, adapterdə qalmaması üçün bu şprisin harada olduğunu bilməlisiniz. "
Həkimlərin vəzifəsi kiçik xəstələrin vəziyyətini daim izləmək, böyümə masaları ilə yoxlanılırQarışıqlarda qida maddələrinin nisbətini düzəldin, bütün orqanların və sistemlərin inkişafını izləyin, ağrı impulsları və neonatoloqun işinin inkişaf etdirilməsidir. Əmək - Titanik, lakin maraqla nəticələr, xüsusən də başqa bir xəstə şöbədən axıdıldıqda səylər üçün ödəyir.
Ailə və Uşaq     Baxılıb: 1767   Tarix: 25 avqust 2021
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az adlarin menasi gozel gorunmek geymler 2025 hiperaktiv usaqlarin mualicesi tortlar qadın hüquqları sirin qiz statuslari burclerin uyumu xanim.az sağlıq hədəfi olmayan gəmiyə heç bir külək kömək edə bilməz hakışdalar