Xalq artisti "Bahalı ifaçıyam"
Xalq artisti "Bahalı ifaçıyam"Xalq artisti Nəzakət Teymurova "MTV Azərbaycan"da yayımlanan "Söhbətsiz" proqramının qonağı olub.
Axşam.az xəbər verir ki, o, hazırkı muğam ifaçılarından söz açıb:
"Muğam ifaçısı üçün təhsil önəmlidir. Xanəndə üçün səsinin olması keçərlidir. Gözəlliklə, vücudla iki dəfə efirə çıxa bilərsən, üçüncü dəfə axsayarsan. İfaçı "mənəm-mənəm" deyirsə, bu, düzgün deyil. İnsanın bünövrəsi olmalıdı. Musiqi bizim qulaqlarımıza süzülüb".
Xanəndə toylara çox az getdiyini bildirib:
"Mən klassik muğam ifaçısıyam. Toylarda oluram. Orada milli musiqimizin təmsilçisi kimi iştirak edirəm. Deyirlər ki, toy məktəbdir. Toy əvvəllər məktəb idi, hazırda çox bayağılaşıb. Heç vaxt oxuyub, oynatmazlar, oxuyub, dinlədərlər. Elə mahnılarımız var ki, orada oynamaq olar. Bugünkü gündə qadınlarımız da o qədər dinamikdir ki, əl-ayaqlarını görmək olmur. Getdiyim toyları seçirəm. Maddi tərəfdən hər kəsin toyunda arzu olunan müğənni deyiləm. Xanəndələr arasında bahalı ifaçıyam".
Şou Biznes     Baxılıb: 2071   Tarix: 03 may 2019
hamilelikde qidalanma geymler 2026 maskalar seks haqqinda içki reseptləri həftəlik bürclər kabablar kosmetika qiz evi tut ağacı tutdudu qız bürcü ziyafet geyimleri novruza aid hakisda