45 yaşlı Klaudia Şifferin gözəllik sirləri
45 yaşlı Klaudia Şifferin gözəllik sirləri1. Makiyaj
Mən yalnız çəkilişlərdə tonal vasitələrdən istifadə edirəm, çünki onlar işığı yaxşı əks etdirir, dəriyə yaxşı uyğunlaşırlar. Gündəlik həyatda isə mənə kirpiklər üçün tuş da bəs edir. Tuşu çəkməzdən əvvəl xüsusi maqqaşın köməyi ilə kirpiklərimi qaldırıram. Bu baxışları daha da mənalı edir. Evdə olduğum zaman isə makiyajdan ümumiyyətlə imtina edir, yalnız dəri üçün qidalandırıcı kremlərdən istifadə edirəm.
2. Fitnes
Məqsədim-sağlam qalmaqdır. Əgər arıqlamaq istəyirəmsə dieta saxlamıram, sadəcə düzgün qidalanıram. Əlbəttə ki, həmişə özünə nəzarət etmək və məhdudiyyət qoymaq çətindir. Etiraf edirəm ki, hərdən şirniyyatdan da istifadə edirəm. Məsələn, əgər şəkərli kofe içmək istəyirəmsə mən bundan imtina etmirəm. Ancaq çalışıram ki, şirniyyatlardan və xəmir məmulatlarından maksimum az istifadə edim.
Mən həm də müntəzəm olaraq yoqa və plateslə məşğul oluram. Onlar yaxşı formada qalmağa kömək edir.
3.Sarışın rəng
Mən sarışın rənglərin müxtəlif çalarlarını istifadə etmişəm. Ancaq istədiyim rəngi ala bilmədiyimdən bu məni məyus etmişdi. Fikirləşirəm ki, bu problemlə əksər qadınlar rastlaşıb, xüsusilə də saçlarını sarışın rəngli tonlarlar rəngləmək istəyənlər. Mən uzun illər öz "rəngimi" axtarmışam, nəhayət onu özüm yaratdım.
4. Saçlara qulluq
Mənim karyeram televiziyada saçlara qulluq vasitələrinin reklamı ilə başladı. Uzun illərdir ki, mən diqqətlə saçlarımın qayğısına qalıram ki, onlar həmişə sağlam qalsınlar. Əgər saçlarıma intensiv qulluq tələb olunursa, mən xüsusi krem və maskalardan istifadə edirəm. Onlar saçların həcmli qalmasına kömək edir, həmin vasitələrə görə fenlənmiş saçlar gün ərzində daha təzə görünür, sanki salondan indi çıxmışam.