Düzgün makiyajla cavanlaşmağın yolu
Düzgün makiyajla cavanlaşmağın yoluHəddindən artıq yorğunluq və keyfiyyətli yuxunun olmaması görünüşünüzə mənfi təsir göstərərək, yaşınıza bir neçə il əlavə edə bilər. Bununla belə, makiyajdan düzgün istifadə üzünüzü əhəmiyyətli dərəcədə cavanlaşdıra bilər.
Milli.Az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, sizi cavan görsədəcək makiyaj sirlərini təqdim edir:
Qaşlar
Əgər əvvəllər qalın və səliqəli qaşlar dəbdə idisə, indi trend daha təbii görünüşə meyl edir. Qaşların daxili (baş) və uc hissələri (quyruq) əsas rəngdən bir qədər açıq olması vacibdir. Qaş qələmi seçərkən təbii rənginizdən daha tünd bir kölgə seçməyə çalışın.
Yanaq çevrəsi
Vizajist Lauren Hale konturu yanaq boşluğuna deyil, yanaq sümüklərinin bir qədər yuxarısına çəkməyi tövsiyə edir. Bu, üzünüzə təbii kölgə verəcək və yanaqlarınızı qaldıracaq. Yaşlandıqca kollagenin təbii itkisini nəzərə alsaq, bu kontur yerləşdirmə dərini sıxmağa və üzə daha gənc görünüş verməyə kömək edəcək.
Kölgələr
Göz kölgəsinin açıq və neytral çalarlarına üstünlük verin. Parıltılı bej və krem çalarları görünüşünüzü təzələməyə kömək edəcək. Nanə və şaftalı kölgələri də üzünüzə təravət qatacaq. Gözün daxili küncünü və qaşın altındakı bölgəni vurğulamağı unutmayın. Bu, gözlərinizi "açmağa" kömək edəcək bir makiyaj sirridir.
Örtücü
Parlaqlaşdırıcı örtüyü düzgün tətbiq etmək qaranlıq dairələri və ləkələri gizlədə bilər. Onu işığın təbii şəkildə əks olunduğu bölgələrə tətbiq edin: qaşlar, məbədlər, burun boyunca, yuxarı dodaq və çənə.
Ənlik istifadəsi
Ənlik görünüşünüzü canlandıra və üzünüzə sağlam rəng verə bilər. Bir çox bucaq istiqamətində asanlıqla dönə bilən fırça istifadə edin. Ənliyi gülümsəyərkən yanaqlarınızın üstünə çəkin.
Tuş
Hər gün daha təbii, yumşaq bir görünüş üçün qara əvəzinə qəhvəyi tuş istifadə etməyə çalışın. Həcm əlavə etmək üçün tuşdan istifadə edin, sonra xarici kirpiklərinizi uzadan qıvrım tuşu ilə vurğulayın. Bu texnika gözlərinizin xarici künclərini qaldıracaq və sizə xüsusi zərif görünüş verəcəkdir.