Hamiləlik dövründə körpə üçün balıq yağının inanılmaz faydaları
Hamiləlik dövründə körpə üçün balıq yağının inanılmaz faydalarıHamiləlik dövründə körpə üçün balıq yağının inanılmaz faydaları
Araşdırmalar nəticəsində alimlər bu qənaətə gəliblər ki, hamilə qadınlar yemək zamanı yağlı balıq növlərindən mütləq istifadə etməlidirlər.
Rusiya KİV-ləri xəbər verir ki, mütəxəssislər 20 ay ərzində hər gün qida rasionunda balıqdan istifadə edən 1500 hamilə qadın üzərində müşahidələr aparıblar. Analizlərin təhlillər müntəzəm balıq yeyən qadınların daha sağlam körpələr dünyaya gətirdiklərini üzə çıxarıb.
Balığın tərkibindəki Omega-3 yağ turşuları boy atan körpələr üçün çox faydalıdır və onların bütün bədən üzvlərinin düzgün formalaşmasına kömək edir.
Yağlı balıq uşaqların beyninin inkişafı üçün də vacibdir. Həmçinin Omega-3 yağ turşuları körpənin görmə orqanının formalaşmasında da əvəzsiz rol oynayır.
Alimlər sağlam uşaq böyütmək üçün həftədə ən azı 12 dəfə yağlı balıq yeməyi tövsiyə edirlər.
Ailə və Uşaq     Baxılıb: 11613   Tarix: 07 fevral 2015
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az yay geyimləri 2025 gözəllik məhsulları geyim necə seçməli makiyaj formalari aksesuarlar zaur gunay 2025 geyim kolleksiyasi novruz bayramina aid hakisdalar intim munasibetler sevda rus dilin nece orenek kahfe fali