Hamiləlik vaxtı böyrək çatışmazlığı yaranarsa
Hamiləlik vaxtı böyrək çatışmazlığı yaranarsaBəzən әn cavan qadınlarda belə ürək qüsuruna, ağciyәrlәrin, qaraciyәrin və böyrәklәrin müxtәlif xәstәliklәrinә rast gəlinir.
Milli.Az axşam.az-a istinadən xəbər verir ki, ürəkdə olan xəstəlik, böyrək çatışmazlığı, həmçinin diabet və digər xəstəlikləri olan qadınlarda hamiləliyi başa çatdırmaq bir çox hallarda təhlükəli olur. Hamiləlik vaxtı ən önəmli rol böyrəklərin üzərinə düşür. Buna görə də hamilə qalmazdan əvvəl müalicə olunmaq mütləqdir. Böyrək problemləri uşaqlıqda tonusun artmasına gətirib çıxarır.
Problemlərdən ev şəraitində xilas olmaq üçün bunları etmək olar:
· Soğan, əzvay və sarımsaq şirəsini qarışdırıb, buruna iki damcı tökün. Bu sizi qripdən qoruyacaq.
· 30 qr. süpürgə kolu bitkisindən götürüb, 1 stəkan qaynar suya əlavə edib, 2 dəqiqə vam odda saxla. Bu dəmləməni gün ərzində içmək hamiləlik vaxtı mədə bulantısını yox edəcək.
Hamiləlik vaxtı olmaz:
· Qoyunqıran, sürvə qarışığı bir çox xəstəliklərdə müalicə kimi tədbiq olunsa da hamiləlik zamanı təhlükəlidir.
· Lavanda, ardıc kolu, şüyüd,  əzvay, çobanyastığı, gicitkəan, moruq yarpağı dəmləməsi hamiləliyin pozulmasına səbəb ola bilər.