İsrailin 'Avroviziya'ya təqdim etdiyi ikinci mahnı da rədd edildi
Bir çox Avropa ölkələri İsrailin "Avroviziya" Mahnı Müsabiqəsində iştirakının qadağan edilməsini tələb etməyə davam edərkən, alınan daha bir qərar hər kəsi sevindirib.
azxeber.com xəbər verir ki, Avropada İsrailin "Avroviziya" Mahnı Müsabiqəsinə qadağa qoyulması çağırışları davam edərkən, Təl-Əviv rəhbərliyinin müsabiqə üçün təqdim etdiyi ikinci mahnının da siyasi mesaj ehtiva etdiyi üçün rədd edildiyi bildirilib.
Bildirilib ki, İsrailin müsabiqəyə təqdim etdiyi ilk mahnı olan "Oktyabr yağışı" kimi "Dance Forever" mahnısı da HƏMAS-ın hərbi qanadı İzzəddin əl-Qəssam Briqadalarının oktyabrın 7-də həyata keçirdiyi hücuma işarə edir.
Verilən məlumata görə mahnı seçimi ilə bağlı EBU ilə müzakirələr aparan İzrail nəticədən ümidsizdir. Digər tərəfdən, İsrailin dövlət televiziyası KAN tərəfindən edilən açıqlamada, Mədəniyyət və İdman naziri Miki Zoharın EBU-dan İsrailin müsabiqəyə təqdim etdiyi ilk mahnının təsdiqini tələb etdiyi bildirilib.