Səbəbəb bağlı olaraq başqa simtomlar da özünü göstərə bilər.Əgər sizdə də belə göstərivilər varsa vəziyyəti nəzarətdə saxlamaq üçün həkimə müraciət edin.
Ümumiyyətlə, testosteron hormonunun azalması, estrogen hormonunun artması, əksər kişilərdə döş böyüməsinə səbəb olur. Bu hormon dalğalanmaları həyatın müxtəlif mərhələlərində normal ola bilir və körpələrə, yeniyetmələrə və yaşlı kişilərə təsir göstərir.
Qidalanma
Bu problemin ən böyük problemlərindən biri yalnış qidalanmaqdır. Çox yemək və sağlıqsız qidalar yemək hormonal problemləri ortaya çıxarmış olur.
Çəkinin sürətli dəyişməsi
Sürətlə artan və ya azalan çəki kişilərdə döşün sallanmasına gətirib çıxarır. Bunun nəticəsində də yağ toxumalarında artım müşahidə olunur. Həddən artıq kök kişilərin sinəsinə toplanan yağ toxumaları döşün böyüməsinə səbəb olur.
Necə müalicə edilir?
Adətən müalicə edilmir və öz-özlüyündən keçib gedir.Lakin böyümənin gizli bir səbəbi varsa onu tapıb qarşısını almaq lazımdır. Bəzən artıq döş yağını və bezini çıxarmaq üçün cərrahiyyə üsulu da istifadə edilə bilər.
Xəbərlər     Baxılıb: 1533   Tarix: 28 noyabr 2019
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az toy makiyaji sekilleri yay kolleksiyasi toy gecesi kokteyllər qadindunyasi infeksion xestelikler cinsi münasibətlər xerceng novruz bayramı haxışta zencefil novruza aid hakisda kəlamlar