Kömürün bitib tükənməyən faydaları
Kömürün bitib tükənməyən faydalarıKömürün bədənimizə olan sonsuz faydalarından xəbərdarsınız? Məsələn aktivləşdirilmiş kömür bədəndən kimyəvi maddələrin təmizlənməsi yolunda əvəzsizdir, həmçinnin toksinləri təmizləyir.
Milli.Az xəbər verir ki aktivləşdirilmiş kömürün müxtəlif növləri var.
Məsələn bədəni təmizləmək üçün kokosun qabığı ilə hazırlanan kömürdən istifadə edin. Kömür adətən zəhərlənmə hallarında da kifayət qədər əlverişlidir. O həmçinin xolesterolun təmizlənməsində kifayət qədər faydalıdır. Apteklərdə satılan aktivləşdirilmiş kömür qəbul etdiyiniz gün çoxlu miqdarda su için. Bədəndən zəhərin təmizlənməsindən əlavə kömür dizinfeksiya üçün də əvəzolunmaz vasitədir.
Kömür həm də ən bahalı diş ağardıcı vasitələrə rəqibdir. Dış fırçanıza bir az kömür tozu səpib dişlərinizi yusanız, həm ağ dişlərə həm də sağlam ağız boşluğuna sahib olacaqsınız.
Bildiyiniz ki, bədəndə kif yarana bilir. Kömür qəbulu həm də bu kiflərin təmizlənməsinə səbəb olur. Aktivləşdirilmiş kömürün faydası saymaqla bitmir. Lakin bir şərtl ki, istifadə zamanı normanı aşmayın.