Makiyajda etdiyiniz bu xətalar yaşlı görsənməyinizə səbəb olur
Makiyaj qadınlara verilmiş ən əhəmiyyətli xəzinədir. Amma bu xəzinə qədər əhəmiyyətli bir şey varsa o da xəzinənin necə istifadə edilməsi lazım olduğunu bilmək. Doğru makiyaj ilə tamamilə başqa bir gözəlliyə sahib olarkən keçirəcəyiniz bir neçə makiyaj səhvi sizi nəinki gözəl göstərməyi bildiyinizdən çox daha yaşlı və baxımsız görünməyinizə səbəb ola bilər. Doğru makiyaj qaydalarını bilib doğru məhsulları istifadə etdiyiniz müddətcə gözəlliyiniz qarşısında diz çökməyəcək kimsə qalmayacağını düşünürük. Doğru bilinən səhvlərdən uzaq duraraq həm gəncliyinizi həm də gözəlliyinizi rahatlıqla qoruya bilərsiniz.peki Xanim.az Yaşlı göstərən makiyaj xətaları ilə sizi tanış edir.
Tonal krem
Yaz qış demədən həyat xilaskarımız olduğunu düşündüyümüz tonal kremi qat qat sürməyi çox sevirik. Nə qədər qalın tonal krem o qədər möhtəşəm dəri şüarı ilə çıxıb niyə hər kəs üzümə qəribə bir şəkildə baxır düşüncəsi ilə evə dönürük. Halbuki məlum əksinə qalın bir şəkildə çəkilən tonal krem cizgiləri daha çox aşkarlayaraq çox daha yaşlı bir görünüşə səbəb ola bilər. Qalın tonal yerinə CC krem ya da incə bir tonal krem sizi çox daha fresh bir görünüşə sürükləyərkən eyni zamanda rəng bərabərliyini təmin etməklə dərinizi gizlənməsinə kömək edəcəkdir.
Nəzarət Qançırları Tünd Bağlayıcı ilə Aşkarlamağın
Yaş irəlilədikcə nəzarətindəki dəri təbəqədə nazikləşdirməyə başlayır. Bunun nəticəsi olaraq rəng fərqliliyi bizi bu görüntünü bağlamağa sövq edir. Əgər onsuz da tədqiq dərimizin üzərində intensiv kapatıcılar davam etsək bu regiona daha çox diqqəti çəkmiş olarıq. Daha açıq rəngli və yüngül kapatıcılar üstünlük verərək və bunları fırça ilə həyata keçirərək möhtəşəm baxışlarınızı vurğulayan gözaltı sahib ola bilərsiniz.
Bütün Üzə Kirşanı Tətbiq Etmək
Ümumiyyətlə bir məhsulu istifadə edərkən tək bir regiondan çox o məhsulu hər bölgədə istifadə etməyi sevirik. Kirşanı da bu məhsullardan biri. Halbuki kirşanı əsl istifadə məqsədi burun və çənə bölgəsindəki parlamaları aradan qaldırmaq üçün olmalıdır. Heç vaxt göz regionunuza kirşanı vurmayın.
Dodaq boyası Seçərkən Diqqət Edin
İncə dodaqlara sahib olsanız metal rənglərdən və parıltılı parlatıcı-lardan mütləq uzaq durmalısınız. Bu kimi xoşəgəlməz diqqət çəkə bilərsiniz.
Alt Kirpiyə tuj vurmayın
Bu sizi daha cazibədar və ağ göstərəcək. Lakin Çox qatı volmamaq şərtilə.
Makiyajda etdiyiniz bu xətalar yaşlı görsənməyinizə səbəb olurMakiyajda etdiyiniz bu xətalar yaşlı görsənməyinizə səbəb olurMakiyajda etdiyiniz bu xətalar yaşlı görsənməyinizə səbəb olurMakiyajda etdiyiniz bu xətalar yaşlı görsənməyinizə səbəb olur
Gözəllik və Moda     Baxılıb: 2663   Tarix: 21 noyabr 2017
2024-cü ildə plastik cərrahlar daha orijinal, təmkinli estetika üçün həddindən artıq estetik prosedurlara qarşı xəbərdarlıq edərək, hüceyrə baxımı və sağlam yaşayışı vurğulamaqla təbii gözəlliyi qəbul etmək istiqamətind
Kişiləri DƏLİ EDƏN 6 aktrisa
Qadın gözəlliyini qiymətləndirmək mürəkkəb bir prosesdir, çünki hər kəsin fərqli zövqləri var: kimisi qaraşınları, kimisi sarışınları, kimisi arıq qızları, kimisi isə möhtəşəm formada oanları sevir. Ümumiyyətlə, biz hamımı
Bunlar üzünüzdə qırış yaradacaq
Estetik əməliyyatlara istək, yaşlanan dərini gizlətməyə çalışmaq, daha cavan görünmək arzusu gün keçdikcə daha da çoxalır. Yaşlanma molekulların dəyişməsi nəticəsində baş verir. Bu molekulların dəyişməsində təbii ki, ətra