Peyğəmbərimizin (s.a.s) qadınlarımız üçün ibrətamiz nəsihətləri
Peyğəmbərimizin (s.a.s) qadınlarımız üçün ibrətamiz nəsihətləriPeyğəmbərimizin (s.a.s) qadınlarımız üçün ibrətamiz nəsihətləri
Peyğəmbərimiz (s.a.s) buyurmuşdur ki;"Qadın, hamiləliyində, doğum edənə,körpəsi süddən kəsilənəqədər yolunda hüdudlarda növbə çəkənmücahid kimidir (Daim eləcə savabqazanar). Əgər bunlar arasında ölsə,ona şəhid mükafatı vardır.
"Əbdürrəhman İbni Avf rəvayət edir;"Qadın hamilə qalanda, bu onun üçün, gündüz oruclu, gecə namazlı,Rəbbinə könüldən təslim olmuş mücahid bir insanın mükafatı kim imənən qazanc əldə edən bir vəziyyət hasil edər.Doğum ağrısı tutanda, heç bir məxluq onun nə qədər çox mükafat qazandığını haqqıyla idrak edə bilməz.Uşaq doğulanda, körpənin hər südəmməyində anaya bir can canlandırmış kimi savab gəlir.Uşaq böyüyüb süddən kəsilmək vaxtı gələndə, vəzifəli mələk hər ikiçiyninə vuraraq deyər ki:-Heç günahın qalmadı, pak oldun.Həyata günahsız olaraq yenidən başla!
"Ev İşlərindən sədəqə savabı qazanmaq:Hər evi süpürdüyünüzdə niyyət etsəniz;"Rəbbim sənin razılığın üçün edirəm,təmizlik imandandır, mələklər tozlu evə girməzlər" şəklində;O ev süpürmək işiniz ibadətə çevrilər və evinizi təmizləməklə üstəlik savab qazanarsınız.Yenə yemək bişirərkən, başda bütün ev xalqını Onun razılığı üçün doyurmağa niyyət edin, Yeməyin hər şeyini soğan, tərəvəz və s. zikredərək doğrayın, sonra bir Fatihə oxuyub üfləyin yeməyin içinə,bağlayın qazanın qapağını.Baxın necə şirin olur o yemək, həmdə sədəqə savabı alırsınız.Düşünün,həm yemək, həm savab nə gözəlişdir bu, niyə kədərlənirsiniz. Niyyət, adətləri ibadətə çevirər!Bunu əsla unutmayın…Və bunu da;
Evdə hər etdiyiniz işi Allahın razılığı üçün edin. Belə olsa; heç kimdən tərif, iltifat gözləməzsiniz. Çünki xanımlar həmişə diqqət gözləyər,gəlməzsə, kədərlənər. Gözləməyin,hər işin əcrini Ondan istəyin.Onun savablarına hüdud varmı?Ondan mehribanı varmı?
Ailə və Uşaq     Baxılıb: 2956   Tarix: 06 fevral 2015
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az qadin sayti sac duzumleri toy makiyajlari capiq ucun maz sepkilere qarsi mualice valideyn ovlad munasibetleri makaronlar damla faydalı maskalar ariqlamaq dovsan sevgi