"Qoy buna görə məni həbs etsinlər..." - Xoşqədəmdən SƏRT SÖZLƏR
"Qoy buna görə məni həbs etsinlər..." - Xoşqədəmdən SƏRT SÖZLƏRAparıcı Xoşqədəm Hidayətqızı ilə şairə Nazilə Səfərli arasındakı qalmaqal davam edir. Bu gün
Nazilə Səfərli unikal.org-a açıqlamasında qardaşı Məhəmməd Məmmədov keçmiş həyat yoldaşı Pərvanə xanım və aparıcı Xoşqədəm Hidayətqızı ilə bağlı polisə şikayət etdiyini və məsələ ilə bağlı həmçinin özünün də işgüzar nüfuzuna xələl gətirildiyi üçün şikayət ərizəsi yazdığını bildirib.
BiG.AZ xəbər verir ki, Xoşqədəm Hidayətqızı "Səni axtarıram" verlişində qarşı tərəfə cavab verib: "Nazilə Səfərli ilə bağlı iddia ərizəm artıq məhkəməyə təqdim olunub. Artıq məhkəmənin icraatındadır. Mənim təhqir olunduğum saytda İsa adında jurnalist var. Onun anası rəhmətə gedib. Həmin sayt da təkzib verdi. Əslində tanıdığım, qələmi olan jurnalistdir. Özüm də təəccüb etdim ki, mənim mövqeyim olmadan Nazilə Səfərlinin dediklərini yazıb. O, məndən üzr istədi. Mən də Tahir bəylə məsləhətləşmədən oxucularımın ixtiyarına verdim. İstəmərəm ki, hansısa jurnalist maddi və mənəvi cəzalandırılsın. Vəkilim Tahir bəy buna razı olmadı. Qadının namusu onun şərəfidir. Nazilə şantaj etdi ki, ölürəm, hətta verilişimi belə təhqir etdi. Verilişim adına belə ilişdi ki, adını axırıncı yol qoyun. Bütün bunlara Xoşqədəm susdu. Amma söhbət namusdan gedirsə, Nazilə inciməsin, atam Hidayəti belə bağışlamaram. Bu gün İsaya ilk dəfə zəng etmişəm. Oğlum, məni bağışla. Mənim vəkilim bildirdi ki, təkzibin formasını biz məhkəmədə müəyyən edəcəyik. Sənin adını iddia ərizəsindəm çıxara bilmədim. Artıq bunu sübut etmək jurnalistin peşəkarlığıdır. Mən Xoşqədəm Hidayətqızı şərəf və ləyaqətimi heç nəyə satmaram. Hər kəs məhkəməyə və hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməkdə azaddır. Heç vaxt təhqir və böhtan vermədim. Heç vaxt bir qadının əzilməsinə heç bir zaman icazə vermərəm. Yetim və atasız qızı heç vaxt tək qoymaram. Qoy buna görə məni həbs etsinlər. Hər bir ailədə problem olur. Amma o söz-söhbət ailədən kənar çıxmaz. Tanınmışdır deyə mən onu yola sala bilmərəm. Mən hüquqşunas və jurnalistəm. Nə danışdığımı yaxşı bilirəm. Heç kimsə mənim namusuma dil uzada bilməz".
Bunda əlavə aparıcı bildirib ki, yazın Xoşqədəm çirkindir: "Yazırsınız da. Mənim Bəxtiyar Vahabzadə ilə olan şəklim var. Özüm onu mediayaya, modern.az saytına vermişəm. Uğursuz şəkil idi. O şəkil çəkilən kimi fotoqrafı çağırdılar. Amma o, şəkili mənə verdi. Böyük türk şairi ilə şəkilim var. İllər öncə o sayta mən vermişəm. Foto-söhbət kimi rubrika var idi. Mənim kompleksim yoxdur. Hamı tanıyır. Amma ailəmin şərəf və ləyaqətinə toxunulsa mənim qarşımda heç kim dayana bilməz".
Qeyd edək ki, Şairə Nazilə Səfərli show_news səhifəsində açıqlama verərək aparıcı Xoşqədəm Hidayətqızı haqqında ittihamlar irəli sürmüşdü. O bildirmişdi ki, X.Hidayətqızı ilə onun arasında yaranan qalmaqala səbəb Nazilə Səfərlinin həyat yoldaşıdır:"Xoşqədəm hələ də həzm edə bilmir ki, ərim keçmişdə onu yox, məni seçdi və mənimlə ailə qurdu".