Roza Zərgərli: 'Bayağı dediyiniz müğənnilər, indi sənətkar kimi təqdim olunur
Müğənni Roza Zərgərli "instagram"səhifəsi açaraq, təhsil almamış şəxslərin jurnalist kimi fəaliyyət göstərməsinisərt tənqid edib.
azxeber.com xəbər verir ki, müğənni, bayağı mahnıların bu dərəcədə yayılmasında həmin sosial şəbəkə səhifələrinigünahlandırıb:
"Heç kim məndən inciməsin,bunu deməliyəm. Bəzi insanlar ki, jurnalistika təhsili yoxdur. Amma səhifəaçaraq 100 manata, 200 manata lazımsız bir müğənninin bayağı mahnısını paylaşır,onu reklam edir. O mahnıları izləyicinin beyninə "sırayır". Heç kim deyə bilməzki, mən bunu yalan deyirəm. Amma beləolmaz. Gecə yatıb səhər duranda müğənni olan biri, ya dost xatirinə, ya da puluilə mahnısını reklam etdirir və öz sıfır dərəcəsində olan işini camaata təbliğedir. Bu da normaldır ki, çox təbliğ edilən şey avtomatik olaraq yaddaşda qalır".
Hazırda "Kanal - S"-də bədiirəhbər olaraq çalışan Zərgərli, televiziya verilişlərindən də söz açıb:
"Belə hallar efirlərdə dəvar. Hazırda televiziyalar internet üzərindənməşhur olan bu bayağıları məcbur olub televiziyalara çağırırlar ki, millət kanallarıizləsin. O zaman bəyənmədiyimiz, bayağı deyib efirlərə çağırılan müğənnilər, bugün verilişlərdə sənətkar deyə təqdim olunur. İnsanlar yaxşı musiqini, pismusiqini və ya bayağı ifaçını özləri ayırd etməlidirlər"- deyə Zərgərli bildirib.