Sevinc Sarıyeva: "Əgər xalq onları sevirsə
"MTV Azərbaycan" kanalındayayımlanan "Tarixin bir günü" verilişinin qonağı əməkdar artist Sevinc Sarıyevəçıxışı ilə alqış toplayıb.
azxeber.com xəbər verir ki,əməkdar artist ekranda fotoları göstərilən gənc müğənnilər haqqında fikirlərini söyləyib.
"Nəsəfin çox gözəl, şirinsəsi var. Amma özünə də demişəm, repertuarı düz seçmir. Məsləhətlərimi vermişəm.Şəbnəm Tovuzlu muğam dərsi alıb. Çox da gözəl səsi var. Qəşəng də oxuyur. Aysunözünəməxsus səsə sahibdir, həmkarımızın övladıdır. Hissin qeyri-adi mahnılarıvar. Janrım deyil, amma məlumatım var, dinləmişəm. Şəbnəm Qəhramanova da yaxşıoxuyur, mərifətli qızdır. Zeynəbin səsini ilk dəfə Mikayılın verilişində eşidib,ona xeyir dua vermişdim. Hər şey də yaxşı oldu, toylara getməyə başladı. TürkanVəlizadə səhnəyə çox yaraşır, izləyici də onu sevir".
"Hamını dinləyirəm,televizorda eşidən kimi dayanıb qulaq asıram görüm bu nə oxuyur? Bu mənim janrımolsun, ya olmasın fərq etmir. Bir də əsas məsələ budur ki, bu insanları xalqsevir. Mən necə onlara pis deyə bilərəm?" - əməkdar artist bildirib.