SON DƏQİQƏ! Azərbaycanda DƏHŞƏTLİ QƏZA - Ölən və yaralılar var
Yaralılar xəstəxanaya yerləşdirilib
Ağdaş rayonunda bir nəfərin ölümü, 7 nəfərin ağır xəsarət alması ilə nəticələnən 2 yol nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Avtomobil qəzalarından biri Ağdaş-Qəbələ yolunda, Dəhnə kəndi ərazisində qeydə alınıb.
Beyləqan və Ağdaş sakinlərinə məxsus VAZ 2107 və VAZ 21099 markalı minik avtomobillərinin toqquşması nəticəsində Beyləqanın Kəbirli kənd sakinləri olan bir ailənin 3 üzvü- Əliqəmə Məmmədov, Şaiq Məmmədov, Mais Məmmədov, Məhəbbət Zamanov, Bakının Suraxanı rayon sakini Sevinc Nəbiyeva , Ağdaşın Dəhnə kənd sakini Emin Dostiyev , Ağdaş şəhər sakini, Firuz Hacıyev müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə Ağdaş rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Digər yol nəqliyyat hadisəsi isə Ağdaş şəhərinin Heydər Əliyev prospektində baş verib. "VAZ 2107" markalı minik avtomobili yolu keçən piyadanı- Ağdaş şəhər sakini Səftər Əzizovu vurub. Zərbənin təsiri nəticəsində ağır bədən xəsarətləri alan Səftər Əzizov Ağdaş rayon Mərkəzi Xəstəxanasının reanimasiya şöbəsinə yerləşdirib. Həkimlərin səyinə baxmayaraq yaralı şəxs dünyasını dəyişib.Hər iki faktla bağlı Ağdaş rayon Polis Şöbəsi tərəfindən araşdırma aparılır.