Sosial şəbəkədə telefon nömrəsinin yazılması təhlükəlidir
Sosial şəbəkədə telefon nömrəsinin yazılması təhlükəlidirHaqqınızda məlumat əldə edilməsini istəmirsinizsə, mobil nömrənizi sosial şəbəkədən silin.
Adətən, telefonla facebooka qoşulanda, nömrənizin əlavə olunması xahiş olunur. Belə finksiya ilə ümumi profilinizi dolduranda da qarşılaşırsınız. Məlum olur ki, hətta FB-da dostluğunuzda olmayanlar da, nömrənizi bilməkə və fotolarınızı əldə etməklə sizin haqqınızda bütün məlumatları toplaya bilərlər.
Bu məsələyə proqramçı- mühəndis Reza Moyandin toxunub. Belə ki, təsadüfi nömrə ilə o, insanların adlarını öyrənə bilib və fotolarını əldə edib.
" Bu sizin banka getməyinizə və orda minlərlə müştərinin bank hesab nömrələri haqqında məlumat istəməyinizə bənzəyir və bank isə bütün məlumatları sizə verir".
Bununla belə, FB administirasiyası bu suala da cavb tapıb: "İstifadəçilərimizin şəxşi məlumatlarının məxfiliyi bizim üçün vacibdir. Biz məlumatların tam təhlükəsizliyini təmin etmək üçün hər zaman çalışırıq. Əməliyyatçıların yalnız istifadəçinin icazə verdiyi məlumatlara girişi var. Hər FB istifadəçisi öz məlumatlarına girişi nəzarətdə saxlaya bilər".
Əgər siz telefon nömrənizdən haqqınızda məlumat əldə edilməsini istəmirsinizsə, nömrənizi səhifədən silməyiniz məsləhətdir.
Maraqlı     Baxılıb: 2414   Tarix: 08 dekabr 2015
qadin sayti kosmetika mehsullari həkim məsləhəti nar bilerziyi salati xınayaxdı hakışta hamilə qalmaq sacin horulmesi kosmetika öpüşme hakiwda novruz hakisdalari efsaneler bedii edebiyyat