Burun içində yara çıxmasına səbəb nədir?
Burnun içində yaranın çıxmasının bir neçə səbəbi ola bilər. e- -a istinadən xəbər verir ki, ən çox rast gəlinən səbəblər bunlardır:. Quru hava və ya iqlim dəyişiklikləri - Xüsusilə qış aylarında və ya kondisioner altınd
K vitamini əskikliyi körpələrdə beyin qanamasına səbəb olur
Uşaq Sağlamlığı Mütəxəssisi Dos. Dr. Yakup Çağ, yeni doğulan körpələrə K vitamini tətbiqinin həyati əhəmiyyət daşıdığını vurğulayır. e- -a istinadən xəbər verir ki, bu vitamin qan laxtalanmasını tənzimləyir və çatışmazlığ
Şəkərdən imtina etmək olmaz - xəbərdarlıq
Şəkərdən söhbət gedəndə, bir çoxları hesab edir ki, bu, mütləq zərərli məhsuldur və orqanizmə heç bir faydası yoxdur. Bəs həqiqətdə də belədirmi?. -a istinadən xəbər verir ki, rusiyalı endokrinoloq Olqa Karişeva bu fikr
Yağlı qidalar niyə xoşumuza gəlir? - Həkim səbəbini açıqladı
"İnsan yağlı və yüksəkkalorili bir şey yeyəndə beyin qana dofamin - həzz üçün cavabdeh olan neyromediator buraxır. Məhz dofamin həzz hissi yaradır və bizi bu hərəkəti təkrarlamağa motivasiya edir". -a istinadə
Bu 4 içki ölümə aparır - Kardioloq siyahını açıqladı: Arasında özünün sevimli içkisi də var
30 ildən çox təcrübəsi olan nyu-yorklu kardioloq Dr. Evan Levin ürəyə ən zərərli 10 içkidən danışıb və dörd əsas təhlükəli içkini vurğulayıb. nypost-a istinadla xəbər verir ki, Starbucks Frappuccino Levinin sevimli içkis