Uşaqlarımızı silkələməyək DİQQƏT edək ! ! ! VİDEO
Uşaqlarımızı silkələməyək DİQQƏT edək ! ! ! VİDEOİlk öncə bu məlumatı oxuduqdan sonra bütün valideyinlərdən paylaşmağı rica edirik.
Hər il dünya statistikasına görə məhz bu səbəbdən 100-2000 körpə dünyasın dəyişir. Bu bizim günlərdə gördüyümüz atanın övladını yuxarı atib-tutması da məhz bu travmalara yol açır. Uşaqların baş əzələləri tam formalaşmadığından hər hansı cəld hərəkətlər bu travmalara yol aça bilər. Bir çox nevroloji və qan dövranı pozğunluqlarına gətirib çıxara bilər. Bir çox hallarda uşaqların çox ağladığına görə belə hərəkətləri edirlər, unutmayın heç bir halda uşaqlarınızı 2 yaşına qədər silkələməyin uşaqlarınızı silkələməyin. Əgər övladınız ağlayırsa başa düşün ki o sizə nəsə demək istəyir (manipulyasiya edib sizi əsəbləşdirmək istəmir). Əgər övladınız ağlayırsa və sizdə hövsələsiz haldasınızsa övladınızı başqa daha sakit şəxsə tapşırıb bir neçə dəqiqəliyinə uşaqdan ayrılıb sakitləşin
Xəbərlər     Baxılıb: 1987   Tarix: 15 yanvar 2017
sonxeber.az=https://sonxeber.az=sonxeber.az sade makiyaj sekilleri yay geyimləri 2025 yay kolleksiyasi badimcan salati yataqda sevişmə oyunlari gözəl saçlar mətbəx qaydaları geyim gozellik qiz burcu tut ağacı tutdudu ikizler